1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbolun zirvesi İstanbul'da toplanacak
Futbolun zirvesi İstanbul'da toplanacak

Futbolun zirvesi İstanbul'da toplanacak

Futbolun zirvesi İstanbul'da toplanacak

A+A-

Spor Toto Süper Lig'de yer alan ekiplerin oluşturduğu Kulüpler Birliği Vakfı tarafından ikinci kez düzenlenen Futbol Zirvesi yarın İstanbul'da yapılacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da davetli bulunduğu  organizasyon Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 

Farklı başlıklarda çeşitli oturum ve panellerin düzenleneceği  etkinlikte, birçok önemli spor adamı konuşmacı olarak yer alacak.

 

Saat 10.00'da başlayacak zirvede "Oyunun pazarlanması ve iş birliğinin  önemi" başlıklı oturumda, beIN Media Group Strateji ve Yatırımlardan Sorumlu İcra  Kurulu Üyesi Ziad Hammoud, NBA Avrupa Direktörü Üst Düzey Başkan Yardımcısı  Benjamin Morel, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Direktörü Timo Lumme  ile THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı konuşma yapacak.

 

"Oyunun işletmesi" başlıklı oturumda La Liga Genel Direktörü Javier  Gomez,  UEFA Finansal Fair Play Direktörü Andrea Traverso ve Bundesliga Strateji  Direktörü Steffen Merkel yer alacak. Ardından, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret  Orman, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile Borussia Mönchengladbach  Başkanı Rolf Königs'in katılımıyla "Güçlü lig ve güçlü kulüplere sahip olmanın  önemi" başlıklı panel düzenlenecek.

 

Zirvenin "Oyun" başlıklı son oturumunda ise Uluslararası Futbol  Birliği Kurulu Genel Sekreteri Lukas Brud, DoublePASS Üst Yöneticisi Hugo  Schoukens, Belçika Futbol Federasyonunun eski üst yöneticisi Steven Martens  konuşacak ve ardından eski ünlü futbolcular Marcel Desailly, Christian Vieri,  Eric Abidal ile Les Ferdinand'ın katılımıyla panel yapılacak.