1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Galericilerin site projesi hazır!
Galericilerin site projesi hazır!

Galericilerin site projesi hazır!

Trabzon'da ikinci el oto galeri sitesi tamamlandı

A+A-

 Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ikinci el oto galericileri sitesinin projesinin tamamlandığını ve ihale hazırlıklarının son aşamaya geldiğini söyledi.


 Başkan Gümrükçüoğlu göreve yeni seçilen İkinci El Oto Galericileri Derneği'nin belediyeyi ziyaretinde yaptığı konuşmada ikinci el oto galericilerinin önemli bir esnaf dalı olduğunu belirterek, "Galericilerinin daha iyi ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak için ikinci el oto galericileri sitesinin projesini tamamladık. İhale için gereken hazırlıklar son aşamaya getirildi. Dernek yönetimi ile mutabık kalacağımız sözleşmelerle birlikte Deliklitaş mevkiinde bulunan İpekyolu Sanayi Sitesi ile belediye yeni teknik hizmet birimleri arasında kalan yaklaşık 20 dönüm alanda modern bir site yapacağız. 13 bloktan oluşacak ve içerisinde 52 adet galeri ile sosyal tesislerin yer alacağı ikinci el oto galericileri sitesi ile birlikte bu mesleği icra eden esnafımız daha rahat ortamda hizmetlerini sürdürecek. Bu vesile ile ikici El Oto Galericiler Derneği Başkanlığına yeni seçilen Hüseyin Reis ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.


   İkinci El Oto Galericileri Dernek Başkanı Hüseyin Reis ise Başkan Gümrükçüoğlu'nun derneklerini ziyaretlerinde verdiği ikinci el oto galericileri sitesi sözünü yerine getirecek olmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, "Proje tamamlandı. Yapım ihalesinin de sonuçlanması ile birlikte inşaat çalışmalarına başlanacak. Esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Desteklerinden dolayı tüm esnaf arkadaşlarımız adına Başkan Gümrükçüoğlu'na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.