1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. "Gayret İçerisindeyiz"
"Gayret İçerisindeyiz"

"Gayret İçerisindeyiz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'deki yatırım iklimini iyileştirmek için de büyük gayret içerisinde olduklarını söyledi.

A+A-

Ramazan Bayramı öncesi memleketi Trabzon'a gelen Bakan Bayraktar, iftar programlarına katıldı, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bayraktar, memleketi Of ilçesinde katıldığı bir programda yaptığı konuşmada, Trabzon'da parti ayrımı yapmadan hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti. Bayraktar, "Bu bakımdan birbirimize sarılacağız. Bu yörede kardeşlerimiz bize sarılırlarsa bizim şevkimiz ve gayretimiz artar. Türkiye'yi geliştirmeye, kalkındırmaya ve insanımızın mutluluğunu artırmaya devam edeceğiz." dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Türkiye'nin büyük bir beklenti içerisinde olduğunu kaydeden Bayraktar, "Büyük kentsel değişimi başlatacağız. Yani Türkiye'de hem afet dönüşümü, hem de kentsel dönüşüm başlayacak. Bunun yanı sıra ülkemizde yatırım iklimini iyileştirmek için de büyük gayret içerisindeyiz." şeklinde konuştu. 


Gelişen ve kalkınan Türkiye'de hizmetlerin aralıksız devam edeceğini vurgulayan Bayraktar, şöyle devam etti: "Büyük fotoğrafa bakarak unutmamamız gerekiyor ki, Türkiye çok ciddi şekilde kalkınıyor ve gelişiyor. Ufak tefek meselelere bakmayalım. Bundan 50 yıl önce ayda 200 lira yeterken şimdi 2 bin lira yetmiyor. Dünya globalleşti ve çeşitlilik arttı. Hepimizin cebinde cep telefonu var, paramız olduğu zaman mutlaka araba almak istiyoruz ve bunlar hakkımız. Giderlerimiz arttı ama gelirlerimiz de arttı. Önceden kendimiz kazma ve kürekle yollarımızı stabilize yaparken şimdi yollarımızı asfalt istiyoruz. Bunların tabii ki olması lazım. Gelişen ve kalkınan Türkiye'de bunları yapacağız." 


İslam ülkelerinde önemli bir sıkıntı ve stres olduğuna dikkati çeken Bakan Bayraktar, "Şu anda dünyada 7 milyar insandan 1,5 milyar Müslüman var. Müslümanlar bağımsız 54 İslam devletiyle temsil ediliyorlar. Fakat İslam dünyasına baktığımız zaman çok ciddi sıkıntı içerisinde. Burma'ya, Myanmar'a baktığımızda gençler ve çocuklar katlediliyor, aç susuz ve perişan haldeler. Bundan kurtarmamız lazım. Bizim iktidar olarak size çok ihtiyacımız var. Sizin dualarınız ve desteğiniz olduğu sürece ülkeyi kalkındırmak ve geliştirmek için gayretlerimize devam edeceğiz. Kesinlikle en ufak bir yorulma ve cesaretsizlik yok." ifadelerini kullandı. 


Dünya Müslümanlarının Türkiye'den beklentisinin büyük olduğunu anlatan Bayraktan, sözlerine şöyle devam etti: ""Allah bizim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, minarelerimizi ezansız bırakmasın. Bütün dünyadaki Müslümanlar gözünü dikmiş Türkiye'ye bakıyor. Türkiye'nin kalkınması ve gelişmesi dünyada zulüm gören Müslümanlara, mazlumlara ve mağdurlara kurtuluş olacak. Bu bakımdan hükümet olarak ciddi bir gayret içerisindeyiz."