1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gazi polisten Başbakan'a mektup
Gazi polisten Başbakan'a mektup

Gazi polisten Başbakan'a mektup

Terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda iki bacağı kopan polis memuru Hasan Hüseyin Korkut, Başbakan Erdoğan'a mektup yazdı.

A+A-

KOPAN BACAĞIMIN HESABINI KİM VERECEK?

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gülsüm Koç hakkında müebbet ve 26,5 yıl hapis cezası vermesinden sonra kadın eylemcinin "masum" gösterildiğini savunan gazi polis, "Gülsüm masumsa benim bacağımın hesabını kim verecek? Çirkin medya saldırılarına seyirci kalmayın" dedi.

Korkut, şunları kaydetti: "Ekip arabamızın taranması sonucu her iki ayağıma 4 adet kaleşnikof zırh delici mermi isabet etti. Sağ ayağım bileğimden 3 santim yukarısından koptu, sol ayağım ise bileğimden 5 santim üzerinden koptu. Bir mermi de sol diz kapağıma saplandı. Üç ayrı hastanede süren tedavilerim boyunca 40 ameliyat geçirdim. Sağ ayağım 5 santim kısa, sol bacağımın diz kapağının yarısı yok. Her iki ayağımda 8 sinir koptu, sol ayak parmaklarım çalışamaz duruma geldi. İki ayağımda 3 platin, 30 vida var. Ömür boyu topal halde hayatımı sürdürmek zorunda kalacağım ve ömür boyu koşamayacağım. Mahkeme Gülsüm Koç'u hak ettiği cezaya çarptırdı. Medyada çıkan haberlerde sanığın masum olduğu ifade edildi. Neden sessiz kalmaktayız. Medyanın uydurma haberlerinin çürütülmesi dileğiyle.."

Arkadaşı da 'o yaptı' demiş

Bingöl'de polise silahlı saldırı suçundan Diyarbakır'da yargılanan Gülsüm Koç'un "gizli tanık" ifadesiyle müebbet hapis cezasına çarptırıldığı iddiası yalanlandı. Dosyadaki belgelere göre, trafik ekibine silahlı eylem sonrası düzenlenen operasyonda aralarında Gülsüm Koç'un da bulunduğu 6 kişi yakalandı. PKK'nın açık hedefi olur korkusuyla "Avcı" kod adlıyla ifade veren gizli tanık eyleme katılanlardan birinin Gülsüm Koç olduğunu teşhis etti. PKK'lı grubun saldırıyı planladıkları kafede yapılan incelemelerde de Koç'a ait parmak izleri tespit edildi.

Ardından 27 Kasım 2011'de gerçekleştirilen bir operasyonda yakalanan Ç.B. adlı örgüt üyesi emniyet ifadesinde, "Saldırıda ben bulunmadım. Eylemi Tolhildan kod adlı A.D. ile Gülsüm Koç yaptı" dedi. Telefon dinleme kayıtları da

kararda etkili oldu.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ