1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu Trabzon’da…
Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu Trabzon’da…

Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu Trabzon’da…

Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu Trabzon’da…

A+A-

TOBB tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en önemli girişimcilik aktivitelerinden ‘Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu’nda konuşan Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Doğu Karadeniz’de turizmden fındığa kadar yenilikçi kanaate açık sektörlerin varlığına vurgu yaptı. 

Trabzon'da yapılan forumun açılışında konuma yapan Şükrü Güngör Köleoğlu, genç girişimcilerin heyecanları ve yeni bilgilerle donattıkları kanaatlerin geleceği oluşturacağını belirterek “Günümüz girişimciliğine kuşkusuz inovasyon denilen yenilikçi kanaatler hakimdir. Örneğin Doğu Karadeniz’in geleceği olan turizmden tutunda, dünya üretim ve ticaretinin büyük kısmını elimizde bulundurduğumuz fındığa kadar yenilikçi kanaate ve girişimciliğe açık sektörler vardır. Başarılı programları ve bunların uygulayıcılarını genç girişimcilerin fikir ve en uygunları ile birleştirirsek, Türkiye yakın gelecekte dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girecek imkân ve üstünlüklere sahiptir. Bu beraberliğin sağlanması için çok çalışıp, çok üreteceğiz” dedi.

Anadolu’da girişimcilik kültürünü yaygınlaştırma amacıyla TOBB tarafından başlatılan ve ikincisi Trabzon’da yapılan G3 Forumuna 300’ü aşkın girişimci ile girişimci adayları katıldı.