1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Geliyoruz Toparlanın!
Geliyoruz Toparlanın!

Geliyoruz Toparlanın!

Polisten Çeteye...

A+A-

 Aralarında asker ile polislerin de bulunduğu 'Kumar Çetesi'ne' yönelik soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıktı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve aralarında asker ile polislerin de bulunduğu 'Kumar Çetesi'ne' yönelik soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıktı. 


POLİSTEN ÇETEYE 'GELİYORUZ TOPARLANIN 


Soruşturma kapsamında tutuklanan polislerin ve askerlerin kumar çetesi ile yaptıkları işbirliği teknik takibe takıldı. İşbirlikçi polisler çete üyelerine telefonda, "Arkadaşlarla geliyoruz, toparlanın! " diye haber gönderdiği tutanaklarda yer aldı. Tespit edilen bilgilere göre Başakşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru S.D.'nin 5 Ocak 2011 günü kumarhaneye yapılacak baskını, kumarhane güvenlik görevlisi H.Ç'ye ilettiğini kayıt altına aldı. 


POLİSLERE ZARF İÇİNDE PARA 


Kumarhane sahiplerinin baskınları işbirliği yaptıkları polislerden önceden öğrendikleri ve baskınları haber veren polislere zarf içerisinde düzenli para gönderdikleri telefon dinlemelerinde yer aldı. Soruşturma dosyasında yer alan bilgilere göre, baskınları haber veren polislere zarf içinde 3 bin liraya kadar para gidiyordu. Bazı polislerin ise çete üyeleri tarafından Kıbrıs'a tatile gönderildiği ortaya çıktı. 


ASKERLERE DE RÜŞVET İDDİASI 


Savcılık, kumar çetesinin, Beykoz Polonezköy'de bulunan işletmelerinde işlerini rahat yürütebilmeleri için ise jandarma bölgesi olması nedeniyle bazı askerleri rüşvete bağladığını belirledi. Operasyonda Yarbay M.A ve Binbaşı A.R.Ç ile Polonezköy Karakol Komutanı'nın çeteden rüşvet aldıkları öne sürülüyor. 


KUMAR OYNAYANLARIN LİSTESİ BULUNDU 


Öte yandan kumar çetesine yönelik baskınlarda, kumar oynayan müşterilerin de isim listesi bulunduğu belirtildi. 


GÖZALTINA ALINAN 52 KİŞİDEN 17'Sİ TUTUKLU 


Aralarında eski MİT mensubu, subay ve polislerinde bulunduğu 52 şüpheli gözaltına alınmış, bunlardan 17'si tutuklanmıştı.