1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gemide Korkunç Patlama!
Gemide Korkunç Patlama!

Gemide Korkunç Patlama!

2 işçi hayatını kaybetti...

A+A-

 Tuzla'da bir gemide patlama meydana geldi. Patlamada 2 işçi hayatını kaybetti.Tuzla tersaneler bölgesindeki Ada Tersanesi'nde Norveç için yapılan bir araştırma gemisinde meydana geldiği patlamada ilk belirlemelere göre 2 işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 


Bölgedemeydana gelen söz kosunu patlamada en az 3 işçinin de yaralandığı ifade edildi. Yaralı işçilerin tedavisine, çevre hastanelerde devam ettiği de bildirildi. 


Ada Denizcilik ve Tersane İşletmeciliği'nde bir geminin yapımı sırasında gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 2 işçinin öldüğü açıklandı. 


Patlamanın ardından olayın gerçekleştiği tersaneye gelen Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kamber Saygılı, yetkililerden bilgi aldı. 


Saygılı, "Arkadaşlarımız yeni bir gemi inşaatı sırasında tavlama işlemi yaptıkları sırada sıcak bir ortam olduğu ve etrafta gaz olduğu için gaz patlaması oluyor. 


Maalesef 2 arkadaşımız hayatını kaybetti. Bir adaşlımızın da yaralı olduğu söyleniyor. 


Yıllardır yaptığımız iş güvenliği uyarılarına uyulsaydı, gaz ölçümü yapılsaydı böyle bir olayla karşılaşmayacaktık" dedi. 3 İŞÇİ YARALANDI 


Özel Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Hastanesi acil servis doktorlarından İbrahim Fatih Danışmaz, Tuzla'da bir tersanede meydana gelen patlamanın ardından hastanelerine 3 hastanın müracaat ettiğini bildirdi. 


Danışmaz, Tuzla'da faaliyet gösteren bir tersanede meydana gelen patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, patlamada 2 ölü olduğunu, ancak ölülerin kendi hastanelerine gelmediğini söyledi. 


Danışmaz, "Hastanemize 3 hasta müracaat etti. Bunlardan birinin ellerinde, yüzünde ve boynunda ikinci ve üçüncü derecede yanıklar vardı. Hastaya gerekli müdahaleleri yaptık. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Diğer 2 hasta ayakta tedavi oldu" dedi.