1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. GENÇ ESNAF ZİYARETİNDE
GENÇ ESNAF ZİYARETİNDE

GENÇ ESNAF ZİYARETİNDE

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Metin Genç, Oto Galericiler ve İpekyolu Sanayi esnafı ziyaretinde, AK Parti iktidarı döneminde yerel yönetimler döneminde Trabzon çok büyük yatırım aldığını belirterek şöyle devam etti.

A+A-

“Trabzon belediyesi birçok ilde olmayan oto galericiler sitesini hayata geçirdi.10 bloktan oluşan 40 adet galericiyi böyle modern bir ortamda bir arada olduğu görmek bizi mutlu ediyor. İşte insan merkezli belediyecilik budur. Bu hizmeti Trabzon kazandıran Belediye başkanımız Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyorum ”dedi.

AK Parti’nin Türkiye ve Bölge coğrafyası için büyük bir şans olduğunu ifade eden Genç, sanayi yatırımlarının önemine vurgu yaparak şöyle devam etti. “Cari açığın önemli etkenlerinden biri otomobil işte bu konuda da cesur adımı Küresel sermayenin tüm baskılarına rağmen AK Parti iktidarı attı. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla harekete geçen üreticiler yerli oto için kolları sıvadı. Bu konuda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı‘nın üreticilere tam desteği sürüyor. Yakın gelecekte Türk malı araçlar yollarda olacak bu galerilerde yerli otomobilleri de göreceğiz. Hedefimiz Türkiye'nin 50 yıllık otomobil üretim tecrübesinin bulunduğunu, bu tecrübeyi yerli marka ve modellerle taçlandırmak. Milliyetçilik hamasetle olmuyor. Söylemle olmuyor uygulamaya bakmak gerekir, milletin ve ülkenin dertlisi olmak lazım.

Daha da ileri gittik yerli tank, yerli helikopter, yerli uçak yerli uydu yapmaya başladık. Bütün bunlar yeni Türkiye olma yolunda ciddi adımlar cesaret isteyen adımlar. Kolay değil ancak milletin iktidarı milletten güç alan bir lider bunların adımlarını atabilir.

Üzerimizde oynanan oyunların sebebini anlamak için bunları bilmek lazım. Sermayenin ve küresel güçlerin neden rahatsız olduğunu, faiz lobilerinin nasıl çalıştığını milletimize tek tek anlatacağız.