1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Genç, Meclis Başkanı'yla görüştü
Genç, Meclis Başkanı'yla görüştü

Genç, Meclis Başkanı'yla görüştü

İşte detaylar...

A+A-

Ankara ziyareti kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ile görüşen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Kahraman'ın yumuşatıcı, gerginlikleri azaltan, hakkaniyetli yönetim anlayışıyla bütün siyasi partilerin takdirini kazandığını söyledi.

 

Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı Başkan Genç'e ve beraberindekilere teşekkür eden Kahraman, Trabzon ziyaretlerinde her geçen yıl Trabzon'u daha gelişmiş bir şekilde bulunduğunu belirterek bunun da kendisini mutlu ettiğini söyledi. Kahraman, özellikle kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanmasıyla birlikte şehrin daha çağdaş bir görünüme kavuşacağını ifade ederek, Başkan Genç'ten Ortahisar Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yerel yönetimlerle merkezi yönetimlerin eş güdümlü olarak çalışmasının önemine vurgu yapan Kahraman, "Trabzon ve Ortahisar'a yapılacak yatırım ve projeler bu eşgüdüm sayesinde daha kolay bir şekilde hayata geçirilebilir. Son on yılda demokrasinin gereği olarak yerel yönetimlerin yetki ve sorumlulukları eskiyle kıyaslanamayacak ölçüde genişledi. Bu sayede hizmet ve yatırımların yerel yönetimlerle birlikte istişare ederek yürütülmesinin ne kadar önemli olduğunu da görmüş olduk." sözlerine yer verdi.

 

TÜRKİYE'YE HİZMET ETTİNİZ

 

Meclis Başkanı Kahraman ile yeni anayasa ve başkanlık sistemini görüştüklerini belirten Başkan Genç, Meclis Anayasa Komisyonu'nun tekrar toplanması konusunda Kahraman'ın sergilediği yapıcı tutumun bütün  siyasi partilere örnek olması gerektiğini kaydetti.   Kahraman'ın, Meclis Başkanlığı görevini başarıyla yürüttüğünü ifade eden Başkan Genç, "Uzun yıllar  siyasetin içinde yer alan birisi olarak Türkiye'ye hizmet ettiniz ve etmeye de devam ediyorsunuz. Sağduyulu ve sabırlı yönetim anlayışınızı örnek alıyoruz. İnşallah yeni anayasa ve başkanlık sistemi konularında da sizin bu yapıcı tavrınız tartışmaları belli bir neticeye kavuşturacaktır. Sizin Meclis Başkanlığı görevini yürütmenizin Türkiye için bir şans olduğunu düşünüyorum. Gerçekten sağduyunuzla, sabrınızla ve hakkaniyetli yönetim anlayışınızla bu zor süreci atlatmamızda önemli roller üstleniyorsunuz. Biz, sizin yumuşatıcı, gerginlikleri ortadan kaldıran yönetim anlayışınızı örnek alıyoruz. Sizin gibi kendisini milletimize adamış idarecilere ihtiyacımız var." şeklinde konuştu. Ziyaretin son bölümünde Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başkan Genç'e plaket takdim etti. Başkan Genç de Kahraman'a plaket takdim ederek, kendisini Trabzon'a davet etti.