1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Genç'ten muhtarlara iftar
Genç'ten muhtarlara iftar

Genç'ten muhtarlara iftar

Ortahisar Belediyesi muhtarlara iftar yemeği verdi.

A+A-

İftar programına Trabzon Muhtarlar Federasyonu Bekir Aktürk, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş, MHP Grup Başkanvekili Davut Çakıroğlu, Ortahisar Başkan Yardımcıları Kemal Çoban, Erdoğan Beder, Fevzi Baytar ile çok sayıda muhtar katıldı. Muhtarlarla bugüne kadar çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirten Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, muhtarların fiziki mekan ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra onların  teknolojik imkânlardan istifade etmesi için bilgisayar ve diğer kırtasiye malzemelerinin tedarikine önem verdiklerini söyledi.

 

TEKNOLOJİK İMKÂNLARDAN YARARLANACAKSINIZ

 

Mahallelerin öncelikli ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bunların yerine getirilmesi hususunda muhtarlar tarafından kendilerine iletilen isteklerin 2016 Programı'na  aldıklarını belirten Başkan Genç sözlerine şöyle devam etti: "Muhtarlarımız her türlü eksiklerini bize bildiriyorlar. Biz de imkanlarımız ölçüsünde bu taleplerini yerine getiriyoruz. Bu taleplerin başında gelen bilgisayar isteklerini en kısa sürede  gidereceğiz. Ve bu bilgisayarlar kısa bir süre sonra mekanlarında olacak. Bütün muhtarlarımızın eşit olarak aynı teknolojik imkanlardan istifade etmesini istiyorum. Bunu ekstra bir lütuf değil, bir vazife olarak telakki ettim. Bu amaçla bütün muhtarlıklarımız bilgisayar ve internet imkanlarına kavuşturulacak. Bununla ilgili ödenekleri de inşallah biz karşılayacağız. Diğer yandan sezonumuz başladı. Asfalt ve beton çalışmalarını çok hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Merkezde bir kısım mahallelerimizde doğal gaz çalışmalarından bozulan yollar için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bunun yanında mevsim itibarıyla yüksek koddaki mahallelerimize çıkıyoruz. Cenab-ı Allah sizlerle beraber yapmış olduğumuz programı da sezon sonunda yerine getirmiş olmayı bize nasip etsin. Siz mahallede vermiş olduğunuz sözü, program olarak bizden talep ettiniz. Biz de onları programımıza alarak birer birer hayata geçiriyoruz. Hepinize katılımından ötürü ve emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum." 

 

Ortahisar Belediye'sinin her zaman kendilerine yardımcı olduğunu ve destek sağladığını belirten Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk ile Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş iftar programı nedeniyle Başkan Genç'e teşekkürlerini iletti.