1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Genel Kurul Sonrası İlk Değerlendirmeler!
Genel Kurul  Sonrası İlk Değerlendirmeler!

Genel Kurul Sonrası İlk Değerlendirmeler!

"Divan Başkanı Suç İşledi"...

A+A-

TFF OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL SONRASI İLK DEĞERLENDİRMELER

- TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI MEHMET ALİ AYDINLAR:

- "YARIN Kİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISININ ARDINDAN NE GÖRÜŞÜLDÜĞÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ"

- ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK:

- "DİVAN KURULU BAŞKANI DURDUĞU YERDEN BAŞINI DERDE SOKTU"

- UEFA ASBAŞKANI ŞENES ERZİK:

- "ALINAN KARARDA FEDERASYONUN KARARI ESAS OLACAK"

  


Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nun ardından konuşan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yarın 14.00 İstanbul'da gerçekleştirilecek, TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından gerekli açıklamayı yapacaklarını bildirdi.

Aydınlar, yarın saat 14.00'da İstanbul'da gerçekleştirilecek toplantının ardından gerekli açıklamayı yapacaklarını dile getirdi. Toplantı, bugün yapılması beklenen ancak toplantıya katılacak bazı kişilerin özel işleri ve başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın uçağının 17.00'de kalkacak olması nedeniyle ertelendi. TFF Başkanı Aydınlar, Olağanüstü Genel Kurul'un ardından çıkışta bir gazetecinin, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in "Gerekirse verilen önergeyi geri çekelim" önerisinin hatırlatılması üzerine

ise, "Bütün önerileri saygıyla karşılıyoruz. Hepsi çok değerli açıklamalar yaptı, hepsini değerlendireceğiz" dedi.


 "DİVAN BAŞKANI SUÇ İŞLEDİ"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, yaptığı konuşmada, Genel Kurul'da Divan Başkanı olan Yalçın Karadeniz'in suç işlediğini kaydederek, "Divanın oylama yapıp yapmama konusunda bir yetkisi yok. Eğer vermiş olduğunuz önerge yasalar aykırı ise o halde dahi oylama yapıp bunun yasalara aykırı olduğunu, buradaki mevcut olan kurula tescil ettirmesi lazımdı. Bunu yapmadılar ve seç işlediler" diye konuştu.

 Ankaraspor Kulübü Başkanı Ali Fikri Akşirin'in "Biz Ankaraspor olarak dava açacağız, hem maddi hem manevi hem de ceza davası" şeklindeki sözlerini aktaran Başkan Gökçek, "Divan Başkanı durduğu yerde başını derde soktu. Böyle anti demokratik şey olur mu? Bana yerden göğe kadar haklı diyorlar. Böyle dayatmayla bir iş olmaz. Tamamen divan başkanının olayı saptırıp kişiseli kafasına göre hareket etmesi. Biz hakkımızı ararız alırız İnşallah" ifadelerini kullandı.


"FEDERASYONUN KARARI ESAS OLACAK"

 UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ise toplantı çıkışında yaptığı konuşmada, alınan kararda TFF'nin kararının esas olacağını belirtti. Erzik, bundan sonraki süreçte TFF'nin toplanıp bir karar alacağını dile getirdi. Alınan karara ilişkin değerlendirme yapmayan Erzik, "İlk defa UEFA ve FİFA gözlemcisi olarak burada bulunuyorum, yorum yapmam doğru olmaz" dedi.

Olağanüstü Genel Kurul'un ardından TFF temsilcileri, kulüp başkanları ve delegeler, kurulun gerçekleştirildiği Ankara Sheraton Oteli'nden ayrıldı.