1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Genel merkezde toplanmayın
Genel merkezde toplanmayın

Genel merkezde toplanmayın

1 Mayıs’ta DİSK Genel Merkezinin önü önceki yılların aksine boş kaldı. DİSK üyelerine genel merkez önünde değil, Beşiktaş ve Şişli Meydanı’nda toplanma çağrısı yapmıştı. Gerekçe olarak da Şişli’deki genel merkez binasının riskli olmasını gösterdi. Binadak

A+A-

Konuya ilişkin bir açıklama yapan DİSK Nakliyat -İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, " DİSK Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararla DİSK binasının riskli olduğu gerekçesiyle üyelere genel bir çağrı buraya yapılmadı. Ama biz sendika olarak buranın 1 Mayıs’lar açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. O bakımdan buraya gelip, burada sabahladık üyelerimizle" diye konuştu. Binanın fiziki koşullarının kalabalık bir kitleyi taşıyamayacağını söyleyen Küçükosmanoğlu, Ama burası işçilerin evi. Elbette binanın fiziki koşulları düşünülerek farklı önlemler alınabilir" dedi.

Önceki 1 Mayıs kutlamalarında sabahın erken saatlerinden itibaren DİSK’e bağlı 100’lerce işçi hem genel merkez binası içinde hem de etrafında toplanıyordu. Polis müdahalesinin ardından işçilerin çoğu genel merkez binasına sığınıyordu.