1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Gık Bile Diyemezsin Kılıçdaroğlu“
“Gık Bile Diyemezsin Kılıçdaroğlu“

“Gık Bile Diyemezsin Kılıçdaroğlu“

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Konya İl Kongresi'nde partililere hitap etti.

A+A-

 Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Konya İl Kongresi'nde bir konuşma yaptı. Erdoğan şunları söyledi: 


Batı'ya ne yaptıysak Doğu'ya da onu yaptık. Ayrım gayrım yapmadık. Batı nerelere geldiyse oraları da oraya taşıyacağız. 


3 Kasım 2002'de ardından yapılna tüm seçimlerde, özellikle tüm seçim ve halk oylamasında hele hele son seçimde gösterdiğini fedakarlıktan dolayı hepinizi tek tek kutluyorum. Biz bu yolu Konya ile birlikte çıktık. Biz kendimize Konya'nın büyüklerini, Konya'nın arfilerini rehber edindik. Alladdin Keykübat'ın ellbette Hazreti Mevlana'nın yolundan bu yolu baş koyduk. Konya Selçuklu'dan aldığı ilim ve terbiyeden hiç bir zaman ayrılmadı. Bizim önümüzü aydınlattığı için Konya'ya minnet borçluyuz. İnşallah son nefesimize kadar Konya'ya hizmet üretmeye devam edeceğiz. Konya'yı bugüne kadar hep birlikte büyüktük. Yine hep birlikte büyütmeye devam edeceğiz. 


Bugüne kadar Konya'da 18 kez kongremizi yaptık. Dünyada böyle bir parti yok. Muhalefetin böyle bir anlayışı yok. Bu kongremiz demorkasi havasında, kardeşlik havasında tek tek tamamlanıyor. Ama hamdolsun bizim kongrelerimizde sandalyeler havada uçuşmuyor, yumruklar konuşmuyor. Biz en güzel çalışmayı aramızda yaparak ortaya koyarak yapıyoruz. Çünkü biz bütün teşkilat olarak çok dikkatli çalışıyoruz. 


Kardeşlerim hiç bir zaman ben demedik. Her zaman biz dedik. Allah'ın izniyle senlik benlik kavgasını yanımıza yaklaştırmadan yolumuza devam edceğiz. Milletin rızası ile her zaman yolumuza devam edeceğiz. Bizim için önemli olan milletin hayır duasıdır. 


Onlar dedikoduyu üretecekler, biz onlarlar oyalanamayacağız. Biz netice üreteceğiz, biz sonuç üreteceğiz. 2011 yılına ait büyüme oranları açıklandı. Çin'den sonra en hızlı büyüğen en büyük 2. ülke olduk. İşsizliği düşürdük. İhracatta aynı şekilde rekordan rekora koştuk. Türkiye genelindeki tüm yatırımları en büyüğünden en küçüğüne kadar destekliyoruz. Yatımcının önünü açarak, yükünü azaltarak önünü açıyoruz. 


Sosyal destekeleri artırıyoruz. Yatırımları daha güçlü destekliyoruz. Şu anda Avrupa'da bazı hükümetler seçime girecekelr için tedbirleri erteliyorlar. Popülüizme tenezzül etmeden gerekli kararları uyguluyoruz. Biz bir kabile devleti eğiliz. Biz Devlet-i Ali-ye gibi kurulmuş bir devletiz. Bu kökümüz böyle bir şeye müsade eder mi? Boynumuz hiç bir şeye eğilmedi eğdirilemez. 


Bizler hak önünde eğilmekten başka hiç bir şeyi bilmeyiz. Ve yolumuza aynı anlayışla gideceğiz. Ne diyoruz bu ülkeyi dünyanın en büyük 10 sermayesi arasına sokacağız. 2023'e kadar kişi başı milli gelirin 25 bin doalr olması içi çalışcağız. Nerden nereye geldik. Bunların hayal bile edemediklerini biz gerçekleştirdik. Komuşularda nüfusu azaltıyorlar, milli gelirimiz arttı diyorlar. Ama bize hem nüfüs arttı hem de milli gelir arttı. Büyüme bu, kalkınma bu. Biz önümüze 2023'ü hedef koyarken, muhalefet Türkiye'yi paçasından tutarak Türkiye'yi 1940 götürmek için elinden geleni yapıyor. 


ERDOĞAN: CUMHURİYET FAL PARTİSİ 


CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun tablet ihalesine yönelik yolsuzluk eleştirisini yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "Hiç utanmadan niyet okuyarak bir yolsuzluk olacağını iddia ediyorlar. Genel başkan mıdır, falcı mıdır anlamadım. Cumhuriyet Fal Partisi" dedi. 


Dili var söyleyemez. Kulağı var duymaz. Bana ne diyor. Geçmişe bakama bugüne gel diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen 1940'lardan bugüne gelebildin mi? Sen geçmişinle hesaplaşmasanla, sen geçmişinle gurur duyduğuna devame dersen, ben de senin geçmişini hatırlatmaya devam ederim. 


Kalkmış bize Nazi benzetmesi yapıyor. Senin geçmişinde Nazilere hayranlık var. Hatta günahsız insanların idam edilmesi var. 


"ÇOCUKLAR, GENÇLER KAZANDI" 


Kendi geçmişiyle yüzleşmedikçe, hesaplaşmadıkça geçmişini hatırlatmaya devame deceğiz. Eğitim de tek tip yetiştirmeyi dayatıyor. Özellikle Konyalı vatandaşlarım CHP'den çektiklerini çok iyi bilir. Şu Konya'nın belli yaşın üstündeki vatanşlarım bu zülme şahhittir. Bunlar camileri kapılarına kilit vurdular. Kur'an öğrenmeyi yasakladılar. Bugün Kur'an'ın duvarda asılı durmasıyla övünen CHP o günlerde duvarda asılı durmasına bile tahammül edemiyordu. 


15 yaşın altında Kur'an öğrenemezsin dediler. 30 Mart çok öenmli bir tarih. Bu parlamento yeniden iadeyi itibarı geçrkleştirdi. 28 Şubat'ta milletinin dinini öğrenmesinden Kur'an'ı öğrenmesinden rahatsız olup bütün yolları kapattılar. 


Hiç değişmediler, hiç değişme gereği de duymadılar. AK Parti hükümetleri döneminde milletin iradesi tecelli etmiştir. AK Parti iktidarları döneminde milletin iradesi tecelli etmiştir. Millet iradeye el koyunca bunu hazmedemiyorlar. Onlar ne diyor ordu göreve. Biz nediyoruz milelt göreve. Yeter dedik. Söz de karar da milletindir. Milletin kararı hamd olsun 30 Mart'ta bir kez daha tecelli etti. 30 Mart'ta çocuklar gençler kazandı. 30 Mart'ta statüko kaybetti. 30 Mart'ta çıkan bu yasayı geleceğe çıkan aydınlık bir yol olarak görüyoruz. CHP o yola baktığı zaman sadece sadece hayali bir ihale görüyor. Hiç utanmadan hiç sıkılmadan hemen orada bir yolsuzluk olacağını iddia ediyorlar. Genel Başkan mıdır yoksa falcı mıdır anlamadım. Cumhuriyet Halk Partisi mi yok cumhuriyet hayal partisi mi anlamadım. Ya da fal partisi mi? 


Siz bunları bırakında Anayasa'nın partiniz hakkında verdiği kararı açıklayın. 2007 yılıdan yapılan yolsuzlukları açıkaldı Anayasa Mahkemesi. Bugün partisinde bunu yapanlar iktidara geldiklerinde ne yapmazlar. 


Biz CHP'nin 12 Eylül Davası'na müdahil olmasına değil, CHP'nin tutarsılığından rahatsız oluyoruz. CHP'nin 12 Eylül Davası'na müdahil olmasından biz rahatsız olmadık aksine mutlu oldu. Biz 75 milyonun hepisinin hükümetiyiz. Kılıçdaroğlu istesende istemesen de biz seninde hükümetiniz. Gık diyemezsin. 


Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Biz istiyoruz ki buralar ihya olsun. 15 bin kilometerelik ayrılmış yolus adece AK Parti'liler mi kullanıyor. 


CHP'nin hukukunu da biz savunacağız. CHP'ye Gönül verenlerin hukunu da biz savunacağız.MHP'nin hukukunu da biz savunacağız. MHP'ye Gönül verenlerin hukunu da biz savunacağız.BDP'nin hukukunu da biz savunacağız. BDP'ye Gönül verenlerin hukunu da biz savunacağız. 


9 yıldır Konya'mızda çok büyük değişimler yatırımalr gerçekleşti. Bunları saymak çok zamınızı alır. Konya'da 3 yeni üniversite açtık. Yeni yurtlar yağacağız. 17 bin kapasiteli yurtlar yapacağız. Üniversiteye Merhum Hocamız Necmettin Erbakan'ın ismini verdik... 


Hergün yeniden başlıcaz. Bulanmadan, yorulmadan akmaya devam edeceğiz.