1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gizli tanıktan ilginç iddia!
Gizli tanıktan ilginç iddia!

Gizli tanıktan ilginç iddia!

Trabzon Ak Parti il başkanı arasındaki konuşmanın Cihaner’in elinde olduğunu iddia edildi...

A+A-

Ak Parti ve Gülen’i bitirme planı olarak bilinen davanın gizli tanığı Başbakan R.Tayyip Erdoğan ile adını vermediği Trabzon Ak Parti il başkanı arasındaki konuşmanın Cihaner’in elinde olduğunu iddia etti..

Peki o iddia edilen konuşmayı kim dinledi. Gizli tanık, Cihaner’in bu konuşması yasa dışı elde ettiğini belirtti.

O il Başkanı kim..?

Trabzon il başkanı ile Başbakan ilerde suç unsuru olarak nitelendirilecek ne tür bir konuşma yapmıştır. Bu konuşmayı şimdi CHP’nin Denizli Milletvekili adayı İlhan Cihaner niye özel dosyalarına almış saklamıştır.

O konuşmanın içeriği nedir? Dava dosyasına girecek midir..?

Siyasi analizcilere göre Cihaner’in yasa dışı yolla kayd ettiği Başbakan-Trabzon il başkanı konuşmasındaki il başkanının kim olabileceği ihtimallerinde şu isimler öne çıkıyor.

Muhammet Balta ve Adnan Günnar.

Her iki il başkanı da Trabzonhaber.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı.

“Bir kere söz konusu gizli tanık isim açıklamıyor. O nedenle bir yorum yapamayız. Ancak biz Başbakanımızla Trabzon’un sorunlarını gerek telefonla, gerek de yüz yüze görüşürüz. Mahkeme süreci de devam ediyor. Bizim bu anlamda gizliği tanığın ad vermediği için olayı ancak bu kadar değerlendirmek gibi bir tavrımız olabilir. Konu yargıda, olay aydınlanır. Bizi adımız dosyalarda geçerse bizde yasal hakkımızı kullanırız..”

Gizli tanığın, Trabzon il başkanı ile Başbakan arasındaki konuşmanın yasa dışı yollarla kaydedildiğine dair ifadesi aynen şöyle;

"İlhan Cihaner, AK Parti Trabzon il başkanıyla, Başbakan arasındaki konuşma. Bunu çok iyi değerlendireceğini söylüyordu. Binali Yıldırım'la Volkswagen'in sahibi arasındaki konuşma. Yani böyle bunların çok iyi veriler olduğunu söylüyordu. CHP'ye de onları liste halinde verdi. Ana muhalefet partisine o CD'leri verdi. Kendisi de bana bizzat söyledi bunu."