1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gökdeniz’e büyük övgü…
Gökdeniz’e büyük övgü…

Gökdeniz’e büyük övgü…

İşte detaylar…

A+A-

 Düşürülen uçak krizinden sonra gerilen ve halen tansiyonu düşürülemeyen iki ülke arasındaki kriz her alanda iki ülkenin vatandaşlarını da olumsuz etkiliyor. Bu konuyla ilgili olarak Rusya'nın Spor Bakanı Mutko; Rus televizyon kanalına ülkedeki Türk sporcularla ilgili olarak : “Bildiğim kadarıyla Rusya takımlarında fazla Türk oyuncu yok. Yanılmıyorsam, bizde oynayan Türk oyuncuların sayısı yaklaşık 5. Onlarla ilgili hiçbir sorun yok.” dedi.

Rus takımlarında oynayan Türk futbolcularla ilişkilerinin kesilmesine karşı çıktıklarına işaret eden Rusya Spor Bakanı Mutko, “Uçak krizi insani ilişkilerimize hiçbir şekilde yansımaz. Bunu idari olarak da sona erdirmek çok zor. Zaten bunu yapmaya da çalışmıyoruz.” diye konuştu.

“RUBIN KAZAN'DA OYNAYAN GÖKDENiZ KARADENİZ, TAKIMI İÇİN TÜM GÜCÜNÜ SEFERBER EDİYOR”

Rusya'nın Rubin Kazan  takımında oynayan Gökdeniz Karadeniz’i de örnek veren Mutko, “İşte Karadeniz... Yıllardır Rusya’nın başlıca takımlarının birinde oynuyor ve futbola çok sadık, bağlı, futbol tutkunu. Karadeniz’le ilgili bu durumda ne gibi şikayetimiz olabilir ki? O takımı için tüm gücünü seferber ediyor, takım liderlerinden biri.” açıklamasını yaptı.