1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Google'dan uygulama kurabileceksiniz
Google'dan uygulama kurabileceksiniz

Google'dan uygulama kurabileceksiniz

Artık, telefonunuza uygulama kurmak için...

A+A-

 Artık, telefonunuza uygulama kurmak için Play Store’u açmanıza gerek kalmayacak. Yakında, direk Google’daki arama sonucunu kullanarak uygulama kurabileceksiniz.

Android Police’in güvenilir kaynaklardan aldığı bir habere göre, Google söz konusu özellik için geliştirme yaparak, Android platformu üzerinde test yapıyor. Eğer, her şey tasarlandığı gibi ilerlerse, bulmak istediğiniz uygulamayı Google üzerinden aradığınızda, sonuç penceresinde küçük bir “Kur” butonu olacak. Buna tıkladığınızda Play Store’daki gibi, uygulamanın ihtiyaç duyduğu izinleri görüntüleyeceksiniz. Bu özellik, özellikle Google “Arama” uygulaması üzerinden arama yapan Android kullanıcıları için zaten çalışıyordu; ama Chrome üzerinden arama yapanlar ya da başka tarayıcıları kullananlar için aynı kolaylık mevcut değildi. Ayrıca uygulama aratıldığında, sonuç olarak Play Store’a yönlendiren bağlantılar çıkıyordu. Fakat artık, Play Store’u ziyaret etmeden, direk “Kur” butonu ile uygulamayı telefonumuza kurabileceğiz.

 

Bu projenin bütün mobil tarayıcılar için geçerli olup olmayacağı ve kullanıcıların bunu ne kadar benimseyeceği şimdilik belli değil. Fakat Google’ın ana özelliklerinden biri olursa, sadece Android kullanıcılarını desteklese bile, arama motorunu mobil dünyada daha işlevsel kılmak ve daha fazla kullanılmasını sağlamak için işlevsel bir fikir. Google’ın, internet dünyasında giderek baskın hale gelen mobil cihazlar için kendini güncellemesi şaşırtıcı değil. Bu özellikle ne zaman tanışacağımızı ve cihaz seçimi, ödeme, iade gibi seçeneklerin de Play Store’a girmeden mümkün olup olmayacağını yakın gelecekte göreceğiz.