1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Google’ın adı değişiyor!
Google’ın adı değişiyor!

Google’ın adı değişiyor!

İnternet devi Google, bir süredir planlanan yapı değişikliğini gerçekleştirdiğini duyurdu. Google olarak bilinen şirketler topluluğu artık Alphabet çatısı altında yer alacak.

A+A-

 Google’ın adı değişiyor… Google'ın dahi kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, Alphabet ismini verdikleri yeni bir şirketin kuruluşunu duyurdu. Artık Google ve bağlı diğer kolları, Alphabet'in alt şirketleri olarak faaliyet gösterecek. Google'ın başına ise Android bölümünün başkanı Hint asıllı Sunder Pichai atandı.

Google, bundan böyle Alphabet'in altında faaliyet gösteren şirketlerden biri haline gelecek. Bugüne dek Google altında faaliyet gösteren bilimsel çalışmalar kolu, örneğin Google Glass'ı üreten bölüm ve diğer birimler tıpkı Google gibi, Alphabet'e bağlı diğer şirketleri oluşturacak.

Alphabet'in internet sitesi de oldukça ilginç bir adrese sahip: abc.xyz...

Larry Page, bu adresten bağlantı verdiği açıklamasında, büyüyen Google'ı ve çalışmalarını doğru şekilde yönetebilmek için böyle bir yola başvurduklarını söyledi.

Bugüne kadar Google'da CEO'luk görevini üstlenen Larry Page, bundan böyle Alphabet CEO'su olarak görev yapacak. Sergey Brin ise, Alphabet başkanı olacak.