1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Görüşme sonrası ilk açıklama
Görüşme sonrası ilk açıklama

Görüşme sonrası ilk açıklama

Deniz Baykal, Meclis Başkanlığı için liderler turuna çıkarken CHP'den Levent Gök Baykal adına dilekçeyi sundu.

A+A-

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Meclis Başkan adaylığına ilişkin başvuru dilekçesini TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu'na sundu.

Levent Gök, Baykal'ın, politik yaşamındaki tecrübesiyle, bilgisiyle, duayen bir siyaset adamı olarak Meclis Başkanlığı görevini en iyi şekilde, layıkıyla yerine getireceğini söyledi. Gök, "İnşallah seçimlerde Deniz Baykal etrafında kenetlenilir. Türkiye'yi ve Meclis'imizi saygın bir şekilde temsil edecek Deniz Baykal'ın başkanlığa seçilmesine hep birlikte şahit oluruz. Sayın Deniz Baykal'ın adaylığı hayırlı olsun" diye konuştu.

CHP'nin Meclis Başkan adayı Baykal ise dün AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve HDP Eşbaşkanı Demirtaş'tan randevu istedi.

Baykal, liderler turuna bugün saat 11.00'de Bahçeli ile başladı.

CHP'nin Meclis Başkan adayı Baykal ve MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi başladı.

GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Görüşmenin ardından açıklama yapan Baykal, "Sayın Devlet Bahçeli ile TBMM Başkanlığı'na aday bir milletvekili olarak bu ziyareti yaptım. Kendisine Meclis başkanlık yönetimi anlayışımı, siyasi tabloyu nasıl gördüğümü, ne gibi sorumlulukların bize düştüğünü aktardım. Bilgim dahilinde olan önemli görüşmeler konusunda bende var olan bilgileri sayın Bahçeli'ye aktardım." dedi. Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularına ise cevap vermedi.

ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE GİDECEK

Davutoğlu'nu saat 14.30'da Çankaya Köşkü'nde ziyaret edecek olan Baykal, saat 16.00'da Demirtaş'la bir araya gelecek.