1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Göz kamaştırıyorlar!
Göz kamaştırıyorlar!

Göz kamaştırıyorlar!

Güneş'in yüzü gülüyor, Zokora, Adrian, Henrique ve Burak'ın formu göz kamaştırıyor.

A+A-

Bir süre kendi tesislerinde çalışıp test ve kondisyon çalışması ağırlıklı bir dönem geçiren Trabzonspor, önceki gün gittiği Hollanda’da ikinci etabın startını verdi... İlk antrenmanlarını dün yapan Bordo-Mavililer’in genel durumu Fırtına’nın ligi bu sene de etkisi altına alacağı yorumlarını yaptırdı... Sakatlığı bulunan Onur ve takıma geç katıldığı için açık kapatan Engin dışında tam kadro çalışan Fırtına’da özellikle yenilerin uyumu ve formu, bu anlamda soru işaretleri bulunan teknik direktör Şenol Güneş’i mest ediyor. İdman sahası ve genel konaklama şartlarından da çok memnun olduğu öğrenilen Güneş, yeni sistemini inşa edeceği Hollanda’da tüm futbolcularına eşit şans tanıyacağının altını bir kez daha özenle çizdi.

Burak bıraktığı yerden

Takımın yeni transferlerinden Zokora, Adrian ve Henrique’nin performansı bu üçlünün yeni dönemde ilk 11 için yerini şimdiden ayırttığı şeklinde değerlendirildi. Enerjisiyle dikkat çeken bir başka oyuncu ise geçen sezonun yıldızı Burak Yılmaz... 19 gole imza koyarak en iyi sezonunu geçiren milli futbolcu, Hollanda’da bu çıtayı yükseltecek gibi görünüyor.

Yabancıların kaptanı!

Karadeniz temsilcisinde hatırlanacağı gibi kamp öncesinde yeni kaptanlar belirlenmiş, Tolga Zengin pazu bandının sahibi olmuştu. Takımın diğer kaptanlarından biri olan Colman ise adeta yabancıların liderliğini üstlenmiş durumda. Yabancı arkadaşlarının ‘kaptan’ diyerek seslendiği Arjantinli’nin keyfine ise diyecek yok. Zira kamp öncesinde 5 yıllık yeni sözleşmeye ek olarak oyuncunun ücretine de zam yapılmıştı.

Engin geç katılacak

Dünkü ilk antrenmanda iki oyuncu takımdan ayrı kaldı. Onur’un sakatlığı sebebiyle kampı bu şekilde tamamlaması beklenirken, o oyunculardan biri olan Engin’in ise bugün normal provalardaki yerini alacağı belirtildi. Takıma en geç katılan futbolculardan olan Engin Baytar, geçen sezon yaşadığı sakatlığın izlerini hem fizik hem de kafa olarak atlatmış görünüyor.

Tolga’dan mutlusu yok

Takımın yeni kaptanı Tolga Zengin, bu sorumluluğa çoktan alışmış bir görüntü sergiliyor. Yeni oluşan kadro içinde arkadaşlarıyla ve özellikle transferlerle yakından ilgilenen deneyimli file bekçisi, hocası Şenol Güneş’in en büyük yardımcısı durumunda.

Ev sahibi Ferhat...

Trabzonspor’un Hollanda’da kamp yaptığı otel ve bölge takımdaki genç oyunculardan birine hiç yabancı değil. Ferhat Öztorun, 2005’te eski takımı Galatasaray ile aynı yere gelmiş ve yeni sezon hazırlıklarını yapmıştı. O nedenle bölgeye hakim durumdaki Ferhat, arkadaşlarının en büyük yardımcısı.

Fanatik