1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gözü dönmüş damat!
Gözü dönmüş damat!

Gözü dönmüş damat!

Nasıl dehşet saçtı...

A+A-

 İzmir'in Konak ilçesi'nde, ayrı yaşadığı eşine ulaşmak için kapısını çaldığı kayınpederinden olumsuz cevap alınca dehşet saçtı. Çılgına dönen damat Mehmet Elitaş, 62 yaşındaki kayınpederini döverek öldürüp, kayınvalidesini de bıçakla ağır yaraladı. Damat Elitaş, baldızının dört yaşındaki kızı Merve'yi de yanına alarak kaçtı. Urla'da yaşayan Aylin Elitaş, eşi Mehmet ile yaşadığı  şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce evi terk edip Konak İlçesi Gültepe Semti'ndeki baba evine sığındı. Mehmet Elitaş, eşiyle görüşmek için dün  kayınpederi Battal Ayberk'in evine geldi. Eşiyle barışmak istediğini belirten Elitaş, olumsuz karşılık alınca çılgına döndü.


Elitaş, eline aldığı sert bir sicimle Battal Ayberk'e vurmaya başladı. Vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alan Ayberk, olay yerinde yaşamını yitirdi. Hızını alamayan Elitaş, bu kez de yanında taşıdığı bıçağı çekti, eşinden boşandığı halde birlikte yaşayan kayınvalidesi Ayten Gezer'i  bıçakla yaraladı.Elitaş, daha sonra da olaya tanık olan baldızının 4 yaşındaki kızı Merve'yi de yanına alarak kaçtı.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler tarafındanTepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Gezer, tedaviye alındı. 

YAKALANDI

Olayın ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatan polis, zanlı Elitaş'ın gidebileceği tüm adreslere baskın düzenledi. Kentteki tüm ekiplere, şüphelinin eşgali verilirken, Mehmet Elitaş, Hatay semtinde ağabeyiyle buluşmaya giderken gözaltına alındı. 


Kaçırılan küçük kız ise aynı semtteki bir yakının evinde bulundu. Sağlık durumu iyi olan küçük Merve ailesine teslim edildi.