1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Grup Yorum'a Ev Hapsi
Grup Yorum'a  Ev Hapsi

Grup Yorum'a Ev Hapsi

Grup Yorum üyeleri izinsiz gösteri yaptıkları iddiasıyla ev hapsi cezası aldı.

A+A-

Grup Yorum üyeleri, Sultangazi'de yaptıkları izinsiz gösteri nedeniyle ev hapsi cezasına çarptırıldı. OLAYLAR, TERÖRİST CENAZESİ SIRASINDA ÇIKTI 


Sultangazi'deki Gazi Polis Merkezi'ne saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyesinin cenazesini Adli Tıp Kurumu'ndan almaya geldikleri sırada izinsiz gösteri yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 21 kişiden 8'i tutuklandı. 


Gözaltında tutuldukları İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün Çağalayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen 21 kişinin, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından ifadeleri alındı. 


Savcı Akkaş, grup üyeleri Selma Altın, Ezgi Dilan Balcı ve Damla Sandal'ın da aralarında bulunduğu 17 kişiyi, tutuklanmaları istemiyle 2 No'lu Sorgu Hakimliği'ne sevk etti. 4 kişi ise serbest bırakıldı. KONUTU TERK ETME VE YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI 


Sorgu hakimliği, 17 kişiden 8'inin tutuklanmasına, Grup Yorum üyelerinin de aralarında olduğu 9 kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. 


Serbest bırakılan 9 kişiye, konutu terk etme ve yurt dışına çıkış yasağı konuldu. CEZAYA İTİRAZ EDİLECEK 


Grubun avukatı Oya Aslan, bu cezanın grup üyeleri için tutukluluktan farksız olduğunu, konserlere gidemeyeceklerini, albüm çalışmalarını yürütemeyeceklerini belirtti. Ev hapsine itiraz edilecek.