1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. GRUPTAN ÇIKMA ÜMİDİMİZ YÜKSEK
GRUPTAN ÇIKMA ÜMİDİMİZ YÜKSEK

GRUPTAN ÇIKMA ÜMİDİMİZ YÜKSEK

Dün akşam Avni Aker'de oynanan ve son dadikalara kadar Bordo-Mavili ekibin galibiyetiyle sürüp, son dakikalarda berabere sonuçlanan maçın ardından Teknik Direktör şöyle açıklama yaptı.

A+A-

“Oyunu tutmak, rakibe zorluk çıkarmak için oynadık. Oyunun kontrolünü ve hızını zaman zaman istediğimiz gibi götürdük. Oyunu forse etmek istedik. Maçın kopacağı anlarda Alanzinho ve Henrique’nin kaçırdığı gollerden sonra dikkatimizin dağıldığı 5 dakikalık bir zaman diliminde rakip beraberliği yakaladı. Bençten gelen oyuncular Lazio’yu beraberliğe taşıdı diyebiliriz. Oyuna yüksek düzeyde katkı verdiler ve takımlarının enerjilerini yükselttiler. Özellikle ikinci golden sonra oyunu forse etme özelliğimizi kaybettik. Ama oyuncularımı bu akşam verdiği mücadeleden dolayı kutluyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.

Gruptaki dengeler bizim avantajımıza gibi. Ancak henüz yüzde 50’yi yakalamış değiliz. Alttaki iki rakiple evimizde oynayacak olmamız avantaj gibi görünüyor. Bu maçları kazanırsak gruptaki dengeler lehimize değişebilir.

Oyuna ikinci yarıda giren oyuncularımızla alakalı şunu söyleyebiliriz. Oyuna girenler katkı yaptılar. Ama yüksek düzeyde enerji veremediler. Bir değişikliği mecburi yaptık. Kenardan gelen oyuncular yüksek enerji vermedi ancak bu onların gayretinden ve iyi niyetinden şüphe duyacağız anlamına gelmez.

İlk yarıda hücuma yönelik, ikinci yarıda defansa yönelik oynadık. Bu psikolojik bir durumdu. Oyuncu takibi yönünde rakip sıkıştırınca doğal olarak geri çekiliyorsunuz. Buna bizi rakibin hamleleri ve mücadelesi zorladı. Ama çıkışlarımızda dördüncü golü bulabilseydik şimdi daha farklı şeyler konuşuyor olacaktık.

Kondisyonumuzun düştüğü yöndeki eleştirilere katılmıyorum. Bu doğru değil benim açımdan. Bariz hatalar ve pozisyon yanlışlarını kabul edebilirim. 90. dakika hücuma dört oyuncuyla çıkan Trabzonspor’a kondisyon eksikliği gibi bir eleştiride bulunmak haksızlık olur.

Değişiklikleri yaparken Colman’ın bir sakatlığı oldu. Diğer değişiklikleri de gelecek maçları düşünerek yaptık. Bir sonraki hamlelere hazırlıklı olmalıyız. Şunu net olarak söyleyebilirim. Lazio kulübesinden çıkanlarla, bizim kulübeden çıkıp oyuna giren oyuncuların enerjileri eşit değildi. Bunu tartışabiliriz.

Rakip takım antrenörünün maçtan önce “grubun favorisiyiz” demesiyle ilgili şunu söyleyebiliriz. Bu müsabaka bizi favori yapmadı ancak guruptan çıkma ümitlerimizi yükseltti.”