1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GS YÖNETİCİLERİNDEN ŞOK SUÇLAMA ! KUTSAL İTTİFAK İÇİNDE TRABZONSPOR DA VAR MI ? ŞENER İÇİN NE DİYORLAR ?
GS  YÖNETİCİLERİNDEN ŞOK SUÇLAMA ! KUTSAL İTTİFAK İÇİNDE TRABZONSPOR DA VAR MI ? ŞENER İÇİN NE DİYORLAR ?

GS YÖNETİCİLERİNDEN ŞOK SUÇLAMA ! KUTSAL İTTİFAK İÇİNDE TRABZONSPOR DA VAR MI ? ŞENER İÇİN NE DİYORLAR ?

Galatasaray Yönetimi; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un, kendilerine karşı, “kutsal ittifak” oluşturduğunu savundu.

A+A-

Galatasaray Yönetimi; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un, kendilerine karşı, “kutsal ittifak” oluşturduğunu savundu. Ezeli rakipleri eleştiri yağmuruna tutan sarı-kırmızılılar, “Arayı açıp, dünya kulübü olmamızdan korkuyorlar” diye konuştu.

Başkan Ünal Aysal’ın bu sözlerinden sonra sarı-kırmızılı yönetimden farklı ama yine çarpıcı tepkiler yükseldi.

Sarı-kırmızılı idareciler, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman tarafından başlatılan polemik sonrası Milliyet’te yer alan, “Eskiye dönüş” haberini anımsatarak, “O gün, ‘Şike davasından sonra psikolojik üstünlüğü ele geçirmek adına Fenerbahçe sataşmayı tercih ediyor. Galatasaray’ı bir şekilde polemik içine çekmeye çalışıyorlar, demeç ve mesajlarla ortamı ne yazık ki geriyorlar. 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi işlerinde çok profesyonel olan toplum mühendislerini kullanıyorlar’ demiştik. Bugün haklılığımız ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Galatasaraylı yöneticiler, Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş ve Trabzonspor’un da tartışma ortamına dahil olduklarını ileri sürdü. Sarı-kırmızılılar şöyle devam etti:

“Bugünlerde yeni bir senaryo uygulanmaya başlandı. Aktörleri ise bizim dışımızdakiler. Kimler mi? Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım çıkıp konuşuyor. Galatasaray’a sataşıyor. Aynı Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yine konuşuyor. 3 Temmuz öncesi ve mağdur edebiyatı yapıyor. Galatasaray’ı kısmen hedef gösteriyor. Trabzonspor’un hocası da aynı gün bir basın toplantısı düzenliyor. ‘Oyuncularımızı aldılar falan’ hatırlatması yapıyor. Başkanı Sadri Şener zaten susmuyor! Aynı gün üç büyük rakibimiz... Galatasaray’a karşı birleştikleri net şekilde görünüyor. Kutsal bir ittifak var yani. Galatasaray’ın arayı açıp, dünya kulübü olmasından korkuyorlar. Bu yüzden bize karşı birleştiler.”