1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Güçlü bir rakip...
Güçlü bir rakip...

Güçlü bir rakip...

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, hafta sonu yapacakları G.Saray maçının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Galatasaray ile yapacakları maçta daha yürekli, cesur, kazanmaya yönelik futbol oynayacaklarını söyledi. Rakibin güçlü olması sebebiyle po

A+A-

Mandıralı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray ile hafta sonu kendisi, takım, taraftar ve camia açısında çok önemli bir maç oynayacaklarını belirterek, "Güçlü bir rakip, kupa şampiyonu oldular. Dolayısıyla potansiyelimizin üzerine çıkmaya çalışacağız" dedi.

Son haftalarda iyi performans gösterdiklerini dile getiren Mandıralı, "Bu müthiş performansı, futbol anlayışını ve takımdaşlık ruhunu sahaya yansıtmak istiyoruz. Bunu yaptığımız zaman takımın neler başarabileceğini gördük. Böyle bir maçın anlamı açısından daha yürekli, cesur, kazanmaya yönelik futbol oynayacağız. Kazanmaya ihtiyacımız var, hedeflerimiz var. Zorlu geçeceğine inandığımız maçtan 3 puan almak istiyoruz. Bunu başaracak gücümüz, kapasitemiz olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Sakat oyuncularının durumunun iyiye gittiğini, cezası biten Mustafa Yumlu'nun da tekrar forma giyeceğini belirten Mandıralı, antrenmanlarda oyuncularının moralinin, iştahının, hırsının ve tempolarının iyi olduğunu, onlardan bunu maça yansıtmasını bekleyeceklerini söyledi.

Trabzonspor'un cezası nedeniyle karşılaşmada kadın ve çocuk taraftarların kendilerini destekleyeceğini ifade eden Mandıralı, şöyle devam etti:

"Ben bayan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Canıgönülden bizi destekliyorlar. Tüm imkanlarını zorlayarak maça geliyorlar, Trabzonspor'u sevdikleri için tribünde yer alıyorlar. Trabzonspor'un hep hedefi büyük olmuştur. Avrupa hedefimiz için, kazanmak için oynayacağız, tek düşüncemiz budur. Çünkü Galatasaray maçı bir sezonu kurtarabilecek bir maç. Sahada kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız."

Trabzonspor'da görev yapmak istiyorum

"Benim burada kalmamı isteyen büyük bir kesimin düşüncelerine çok teşekkür ediyorum ama bu konu çok konuşulduğu zaman çok canım sıkılıyor. Bazen keşke konuşulmasa, akışına bırakılsa diye düşündüğüm oluyor. İki maçımız kaldı, çalışıyorum. Trabzonspor'da görev yapmak istiyorum. Problemimiz var, lisansımız eğer problemse o da yakın zamanda çözülecek inşallah. Sonuçta karar verecek merci ben değilim, dolayısıyla bunun cevabının böyle olduğunu düşünüyorum. Çalışıyorum, işimi yapıyorum. İşimi iyi yaptığıma inanıyorum. Trabzonspor'u çok sevdiğimi ve Trabzonspor için çok şeyler yapmak istediğimi söylüyorum her yerde. Buradayım şimdilik, iki maçı düşünüyorum, ondan sonrasını bekleyip görmek lazım."