1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gül taburcu oldu!
Gül taburcu oldu!

Gül taburcu oldu!

Cumhurbaşkanı Gül, bu akşam taburcu oldu...

A+A-

Kırgızistan gezisindeyken nükseden kulak rahatsızlığı nedeniyle yurda dönen ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül taburcu oldu Kırgızistan gezisindeyken nükseden kulak rahatsızlığı nedeniyle yurda dönen ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül taburcu oldu. CUMHURBAŞKANI SAĞLIKLI 


Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre "İç kulak kaynaklı rahatsızlığı nedeniyle 23 Ağustos'tan bu yana hastanemizde tedavi edilen Sayın Cumhurbaşkanımızın, hastanemizdeki tedavisi tamamlanmış ve planlandığı üzere bugün sağlıklı olarak taburcu edilmiştir" denildi 


Türk Konseyi Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Kırgızistan'dan, nükseden kulak rahatsızlığı nedeniyle yurda dönen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 23 Ağustos tarihinden bu yana Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilaç tedavisi görüyordu. 


Tedavisi sürdüğü sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'le yapacağı üçlü zirve ve MGK toplantısı için iki kere geçici olarak hastaneden çıkan Gül, doktor heyetinin 30 Ağustos tören ve katılmaması yönünde tavsiyesine uyarak Çankaya Köşkü'nde yapılacak 30 Ağustos Resepsiyonu'nu da iptal etmişti. 


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başkomutan sıfatıyla tebrikleri kabul edeceği resepsiyon aynı zamanda bir ilk olacaktı. Önceki yıllarda Genelkurmay Başkanları tarafından karargahta kabul edilen tebrikler, bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilecekti. 


Tedavisi için hastanede bulunan Gül yerine 30 Ağustos törenlerine vekaleten TBMM Başkanı Cemil Çiçek katılmış, 30 Ağustos'u hastanede geçiren Gül'ün hastane yatağında kendisine sunulan raporları okurken çekilen görüntüleri basına yansımıştı. 


Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada da Gül'ün rahatsızlığının iç kulaktaki sıvı basıncı yükselmesi olduğu belirtilmişti. Doktorların tavsiyesiyle Gül'ün, Eylül ve Ekim ayında İsveç, Letonya, ABD, Bosna-Hersek, Litvanya'ya yapması planlanan yurtdışı gezileri de iptal edildi.