1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Gülben Ergen'den şok idam çıkışı
Gülben Ergen'den şok idam çıkışı

Gülben Ergen'den şok idam çıkışı

İşte detaylar...

A+A-

Şarkıcı Gülben Ergen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CNN International ile gerçekleştirdiği röportajda değindiği 'idam' cezasına karşı çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN International ile gerçekleştirdiği röportajda 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Darbe girişimi sonrası gündeme gelen 'idam' hakkında da bilgiler verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'idam' uygulamasına ilişkin olarak, "Açık bir vatan ihanet suçu var. İdam cezası konusu parlamentoya gelir, parlamento ne karar verirse onaylarım" dedi. Bu açıklama üzerine 'idam' sosyal medyada gündem oldu, konu ile ilgili birçok tweet atıldı.

 

"İDAM CEZASI UYGULAYAN FAYDA GÖREN ÜLKE OLDU MU?"

 

Konu hakkında düşüncelerini ifade eden Gülben Ergen, "İdam cezasının ne kadar ilkel, vahşi ve kabul edilemez bir şey olduğuna katılıyor musunuz? İdam cezası uygulayan fayda gören ülke oldu mu?" açıklamasında bulundu.

 

Gülben Ergen'in tweeti sosyal medyada dikkat çekenler arasında yerini aldı.


 

"BIRAKIN HAPİSLERDE HAYATLARININ SONUNA KADAR CEZALARINI ÇEKSİNLER"

 

Ünlü oyuncu Sarp Levendoğlu da 'idam'a karşı olduğunu "Arkadaşlar idam darbeci bir yaklaşımdır bırakın hapislerde hayatlarının sonuna kadar cezalarını çeksinler ve utancını yaşasınlar" sözleriyle açıkladı.

 

Sarp Levendoğlu'nun Twitter paylaşımı: