1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gül’den Ak Parti’ye cevap…
Gül’den Ak Parti’ye cevap…

Gül’den Ak Parti’ye cevap…

OHAL’in uzatılması ve tutuklu gazetecilerle ilgili flaş açıklama!

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamalara  tepki göstermesinden sonra , Gül’den yeni açıklamalar geldi. Abdullah Gül Cuma namazı çıkışı gündemde ki konularla ilgili soruları yanıtlarken  yaptığı açıklamaların Ak Parti’ye cevap  niteliği taşıdığı görüldü. 

İşte sorular karşısında Gül'ün açıklamaları:

(AK Parti'den yapılan açıklamalar) “Bu konularla ilgili polemiğe girmek yakışmaz. Onun için polemiğe girmiyorum arkadaşlarla”!

AYM'NİN TUTUKLU GAZETECİLERLE  KARARI

Gül, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay için verdiği karar hakkında da şöyle konuştu: "Olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye bunların kontrol edilmesi için gerekliydi ama artık normalleşmesi herkes için büyük bir ümit olur kanaatindeyim. Olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye bunların kontrol edilmesi için gerekliydi ama artık normalleşmesi herkes için büyük bir ümit olur kanaatindeyim.

“UMARIM SON KEZ”!

OHAL'in son defa Meclis'e sevk edildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır. Tekrar reformcu bir Türkiye olduğunu göstermesi, ekonomi, dış ilişkiler itibariyle çok doğru olacağına inanıyorum. Çok olağanüstü bir dönem yaşadı. Türkiye, kontrol altına almak için gerekliydi ama artık her şeyin normalleştirilmesi Türkiye için çok büyük iyilik olur.