1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gül'le devam edilir
Gül'le devam edilir

Gül'le devam edilir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, A Haber’e açıklamalarda bulundu. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmaması durumunda tahmininin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yana olduğunu belirtti.

A+A-

2023’E GÖTÜRECEK ZEMİN

12 yıl başarılı bir Başbakanlık’tan, güçlü bir liderlikten sonra kendisinin (Erdoğan) aday olmasını ve 1’inci turda da yüksek bir oyla seçilmesini arzu ederiz. Tanıyabildiğimiz, bildiğimiz, güvenebildiğimiz kadarıyla Sayın Gül, çok iyi bir insandır. Çizgisini ve ülkemiz, davamız için neler düşündüğünü çok iyi bildiğimiz bir insan. Ama bu istişarelerin sonunda Başbakanımız, belki farklı bir yöne gidip kendisi tekrar partinin başında bu işleri 2023’e, daha sonrasına götürebilecek bir zemini hazırlamayı tercih edebilir.

GÜL, BAŞKASI OLSUN DERSE

(Erdoğan olmazsa Cumhurbaşkanlığı’na tek aday Gül mü?) Bugün için öyle görüyorum çünkü 7 yıllık performansı ve aldığı karnede bütün notlarının ‘pekiyi’ olduğunu görüyorum. Bu bizim de gönlümüze hoş gelecek bir şey olur. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Ben teşekkür ederim ama bu görevi yaptım. Bundan sonra bir başka arkadaşımız veya bu işi daha başarıyla yapacak bir insan da olabilir’ derse o zaman şöyle herkes kendine dönüp bakacaktır. Mayıs ortalarına doğru da bu işi netleştireceklerini biliyorum. Ayın 15-20’sinde tekrar Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelecekler. Önümüzdeki 7 yılın bir muhasebesini çizecekler, biz de inşallah en hayırlı kararı sanıyorum bundan sonra işitmiş olacağız.