1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gümrükçüoğlu'ndan Açıklama!
Gümrükçüoğlu'ndan Açıklama!

Gümrükçüoğlu'ndan Açıklama!

“Trabzon’u Karalayamazlar”...

A+A-

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzonspor- Fenerbahçe karşılaşmasının ardından Trabzon kentine ve insanına yönelik yapılan yorum ve karalamalara sert tepki gösterdi.


Konuyla ilgili açıklama yapan Gümrükçüoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi,

“ Hafta sonu oynanan Trabzonspor Fenerbahçe karşılaşmasının ardından bazı televizyon yorumcuları ve gazeteler Trabzon şehrini ve Trabzonspor’u karalamak,suçlu göstermek için azami gayret sarf etmektedir. Tüm bunların yanında milletvekilliği görevinde bulunmuş ancak görevini yapan polis memuruna küfrettiği için partisinden ihraç edilen Fevzi İşbaşaran isimli şahıs bütün bir kenti töhmet altında bırakan, hakaret eden yorumları sosyal medya aracılığıyla paylaşmıştır.

Barışın, sevginin ve kardeşliğin şehri olan Trabzon’umuzu bu şekilde, pervasızca tartışmak ve karalamak kimsenin haddi olamaz. Futbol müsabakalarında fair-play ruhuna aykırı davranışları tasvip etmemiz, savunmamız mümkün değildir. Şu da kesinlikle unutulmamalıdır ki 3 Temmuz tarihinde başlayan şike operasyonu sürecisinde Federasyonun almış olduğu kararlar toplum vicdanında onarılması güç derin yaralar açmıştır. Suçluların haklı, haklıların suçlu gibi gösterilmeye çalışıldığı, mahkemede kendisini savunmak yerine Trabzonspor’u hedef haline getirenlerin itibar gördüğü bu süreçte,  Trabzonspor taraftarı kendilerine yönelik her türlü provakatif açıklamaları sağduyu ile karşılamış ve geçen yıl elde ettiği haklı kupanın kendisine verilmesini olgunluk ve sabıriçinde beklemiştir. Tüm bunların karşısında Trabzonspor’un bırakın kupasını almayı, suçlu gibi ilan edilmesi, tüm bunların üzerine sorumluluk sahibi kişilerin taraftarı tahrik edecek ifadeleri ısrarla sürdürmesi bu nahoş olayların yaşanmasının altyapısını oluşturmuştur. Türkiye’nin bağımsızlığının ve bütünlüğünün korunması için her zaman en önde yer alan, en çok şehit veren illerin başında gelen Trabzon kentini karalamaya çalışanlar, üzerlerine yapışan şaibelerden kurtulamayan zavallılardan başkası değildirler.

23-30 Temmuz 2011 tarihinde Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan ve bu organizasyonda  enküçük bir adli olayın dahi yaşanmamasıyla tüm dünyaya Türkiye adına spordaki centilmenliğin, barış içinde yarışın ve kardeşliğin mesajlarını veren Trabzon kenti bu anlayışla hareket etmeye devam edecektir. Trabzon şehri ve Trabzonspor taraftarlarının bundan sonraki süreçte kendilerine yönelik yapılacak provokatif söylemlere karşı soğukkanlı ve sağduyulu yaklaşacağına inanıyor, bu şehri karalamaya çalışanları esefle kınıyor,  devam etmekte olan hukuki sürecin sonunda er yada geç Trabzonspor’un hakkını alacağına cani gönülden inanıyoruz. Tüm Trabzon ve Trabzonspor, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünün sağlanmasını istemektedir. Milletimizin tümünün gözleri önünde cereyan eden haksızlıklara karşı tüm spor takımları ve sporseverler adına adaletin ve hakkın tecellisi için haykırmaktadır.  Tüm Türkiye kamuoyuna ve sporseverlere saygıyla duyurulur”

Trabzon Halkı Adına

Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU

Trabzon Belediye Başkanı