1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gümüşhane üniversitene 820 öğrenci!
Gümüşhane üniversitene 820 öğrenci!

Gümüşhane üniversitene 820 öğrenci!

İlk kez açılacak bölümler öğrenci bekliyor

A+A-

Gümüşhane Üniversitesi 2011- 2012 Akademik yılında ilk defa açılan bölüm ve programlarına toplam 820 öğrenci alıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan GÜNAYDIN, 2011- 2012 öğretim yılında ilk defa öğrenci olacak olan İlahiyat Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile meslek yüksekokullarında bulunan Lojistik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Kimya Teknolojisi, Elektrik, Bahçe Tarımı gibi programlarda toplam 820 öğrencinin üniversite öğretimine kavuşacağını söyledi.

Gümüşhane Üniversitesi’nin öğrenci sayısındaki artışın ilk defa öğrenci alacak bölüm ve programlarla sınırlı olmadığını belirten Rektör GÜNAYDIN, 2010-2011 öğretim döneminde mezun vermeden örenci sayısını artıracak olan bölüm ve programlarda ise toplam Bin 340 yeni öğrencinin öğretime başlayacağını ifade etti.

İlk defa öğrenci alınacak ve mevcut bölümlere yeni kayıt yaptıracak öğrenciler ile birlikte 2011 – 2012 öğretim döneminde yaklaşık 7 bin öğrencisiyle Gümüşhane Üniversitesi Ailesi’nin daha büyük ve daha nitelikli bir yapıya kavuşacağını dile getiren Rektör GÜNAYDIN “Hiçbir zaman öğrenci sayısının artmasını üniversitemizin büyümesini ifade eden tek bir kriter olarak görmedik. Öğrenci sayasının artması önemli bir gelişmedir. Daha fazla öğrencimizin üniversitemizde öğretimine devam etmesi üniversitemizin gelişimine mutlaka katkı sağlayacaktır. Ancak, öğrenci sayısı ile birlikte çağdaş bir eğitimin de sağlanması gerekir. Gerekli eğitim-öğretim alt yapılarının, sosyal mekanların, kültürel etkinliklerin sağlanması gerekmektedir. Üniversitemizin kuruluşundan bu güne çeşitli vesilelerle basın yayın organlarıyla da paylaştığımız gibi, çok önemli projelere imza attık. Bunları asla yeterli görmüyoruz. Çünkü bütün kökleri ile büyük bir üniversite olmak kısa zamanda olacak bir olgu değildir. Bu nedenle hem akademik hem de idari personelimizle her geçen gün daha büyük bir heyecan ve azimle çalışmaktayız. Üniversitemiz her yıl olduğu gibi önümüzdeki dönem de öğrencilerimizin rahat, huzurlu, güvenli, çağın gereklerine uygun bir öğretim imkanını öğrencilerine sunacaktır” dedi.