1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Gümüşhane'de operasyon...
Gümüşhane'de operasyon...

Gümüşhane'de operasyon...

İşte detaylar...

A+A-

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde gerçekleşen ve 1 askerin şehit olduğu 1 askerin de yaralandığı terör saldırısının ardından vali Yücel Yavuz açıklamalarda bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Valiler Kararnamesi ile Trabzon valiliğine atanan Yücel Yavuz taptığı açıklamada PKK'ya yönelik operasyonların arttırıldığını söyledi.

 

1.5 AYDIR DEVAM EDİYOR

 

Bölgede böyle bir terör faaliyetinin yaklaşık 1,5 aydır devam ettiğini dile getiren Vali Yavuz, şöyle devam etti: "Bununla ilgili bütün güvenlik birimlerimiz, istihbarat birimlerimiz, kamuda görevli veya normal vatandaşlarımızın dahi bunda hassasiyetimiz var. Bu konuda takip çalışmalarımız da devam ediyor ama dediğim gibi terör örgütünün prensibinde işte tuzak kurma, kahpece faaliyet gösterme vardır. Bugünkü olayda da saldırıya uğrayan aracımız devriye görevini ifa ettikten sonra, yine devriye görevini ifa ederken bu saldırıya uğramıştır. Faillerin takibiyle ilgili operasyon faaliyeti başlatıldı. Takviye birliklerle birlikte bölgede geniş çaplı operasyon başladı, inşallah netice alacak arkadaşlarımız"