1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Gümüşhaneli dağcılar kar altında yürüdü
Gümüşhaneli dağcılar kar altında yürüdü

Gümüşhaneli dağcılar kar altında yürüdü

Gümüşhaneli dağcılar kar altında yürüdü

A+A-

Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) üyesi sporcular, kalınlığı 60 santimetreyi bulan kar üzerinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

Sabahın erken saatlerinde Gümüşhane ve Kelkit’ten araçlarla Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesine ulaşan sporcular hafif kar yağışı altında yürüyüşe başladı.

 

Etkinliğe katılan 15 sporcu, Eğnikler, Almanlar, Merekler ve Şenden yüzü mevkiinden Çamlık mevkiine ulaştı. Burada ki dağ evinde Fatih Mahallesi Muhtarı Servet Söylemez’in patates ve kara demlikten çay ikramı ve yanlarında getirdikleri yiyecekleri yiyen sporcular daha sonra tekrar Gümüşgöze Beldesinin eski köy mevkiine ulaşarak yürüyüşü sonlandırdı.

 

Etkinlik sorumlusu Temel Kaya, toplam 11 kilometrelik parkuru 4 saatte tamamladıklarını ve yürüyüşe Gümüşhane, Kelkit ve Köse ilçelerinden 15 sporcunun katıldığını belirterek, yeni yağan kar ve orman manzarasıyla birlikte çok güzel ve zevkli bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Kalınlığı zaman zaman 60 santimetreye ulaşan kar nedeniyle bazen zorlansalar da eşsiz manzaranın tadını çıkardıklarını dile getiren Kaya, “Bizlere dağ evinde çay ve patates ikram eden Fatih Mahallesi Muhtarı Servet Söylemez’ e ve Bekir Aydın'a şahsım ve GÜDAK adına teşekkür ediyorum” dedi.