1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Gümüş’ten Kadınlar Günü Mesajı!
Gümüş’ten Kadınlar Günü Mesajı!

Gümüş’ten Kadınlar Günü Mesajı!

“Gümüş’ten Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı”

A+A-

AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş, AK Partinin iktidara geldiği günden beri bir devlet politikası olarak benimsediği ve yasal düzenlemelerde de yer verdiği kadına karşı pozitif ayrımcılık yapılmasına dair tüm yasal mevzuat değişikliklerle kadına verdiği önemi ve desteği ortaya koyduğunu söyledi.


8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş partimiz kadına karşı pozitif ayrımcılık yapılmasına dair tüm yasal mevzuat değişiklikleri ile kadına verdiği önemi ve desteği ortaya koymaktadır. Bu desteğin en son göstergelerinden biri de sayın başbakanımızın ilk imzasını attığı ve takipçisi olduğu “kadına karşı şiddete hayır ”kampanyası olmuştur” dedi.
Gümüş mesajına şöyle devam etti: “İktidarımız döneminde kadına yönelik yasal düzenlemelerin artmasına bunu bir politika olarak benimsenmiş olmasına karşın asıl önemli olanın toplumda var olan kadına yönelik bakış açısında farkındalık yaratılması olduğu gerçeğinin farkındayız. Bu nedenle AK Parti İl Kadın Kolları olarak bayrağı devraldığımız bu noktadan itibaren hükümetimizce gerçekleştirilen yasal düzenlemeleri toplumumuza daha iyi anlatmayı hem de toplumsal bakış açısında kadına yönelik farkındalık yaratmayı amaçlamaktayız. Bu ay ki 8 Mart’tı bu çalışmalarımızın başlangıcı olarak görüyor ve Trabzon’da kadının statüsünü arttıracak tüm çalışmalara destek verdiğimizi beyan ediyoruz”