1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GÜNEŞ: EKSİKLERİMİZ VAR!
GÜNEŞ: EKSİKLERİMİZ VAR!

GÜNEŞ: EKSİKLERİMİZ VAR!

"Maç sonrası açıklama"

A+A-
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş İBB maçı sonrası konuştu...


Güneş, “Moralimiz yüksekti. Bunun maça katkı yapacağını düşünmüştük. Tamamına bakarsak kaybetmeye yakın taraf değildik. Futbol seviyemizde oynamadık. Rakibin önde baskısına cevap verdik. İkinci yarıda oyuna hakim olduk. Hamlelerimizde gol gelmedi. Oyun disiplininden koptuk. Pas yüzdemiz düşüktü. Disiplinden kopmamız golü yememize neden oldu. Kazanmayı çok istiyoruz ancak dikkat eksiğimiz vardı. Eksiklerimizi bir daha görmüş olduk. Manisa’da da kazanmaya yakın taraftık. Futbolun sürpriz yanı bu. Oyuncularımızın bazıları oyunu taşıyamadı. Tecrübe kazandık” dedi.


Maçta konsantrasyon eksikliğinin yaşandığını dile getiren Güneş, “Manisa’da öndeyken pozisyon vermeden amatörce gol yedik. Bu maçta gol yiyecek pozisyon da yoktu. İnter maçının kazanılmasıyla alakalı değil bu. Futbolcularımız kamuoyundan aldıkları yorumları kendileri adına olumlu kullanamadılar. Geçmişi düşünürseniz geleceği planlayamazsınız. Bugüne kadar oynadığımız bütün maçlar geride kaldı. Böylesine acemice gol yemek Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden bir takıma yakışmaz” diye konuştu.
Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugünkü maçın kaybedilmesi ya da önceki maçın kazanılması oyuncu tercihlerinde etken değil. Bu kadrodaki herkes oynamayı hak ediyor. Başarı beklediğimiz oyuncular istenileni veremeyince sonuca yansıyor. Adrian ve Volkan Avrupa maçına gelmediler ama diğerlerinden daha iyi değillerdi. Yani oynanan maç sayısına performansı bağlayamayız. Sarı kartları çok gördük. Kötü bir gün oldu bizim için. Ayrıca Burak’ın ilk maçtaki cezası ağırdı. Manisa’da ceza aldı. Gözlemci raporuydu. Kendini bu yönde geliştirmesi gerekecek.”