1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. GÜNEŞ GÜNDEMİ …
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

GÜNEŞ GÜNDEMİ …

A+A-
Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş’in geçen hafta içerisinde   Trabzonspor’un resmi internet sitesinde yaptığı ve ilk bölümünde ‘Başkanımız da her gün iyi niyetle gayret ediyor’ dediği  açıklamanın son bölümüne birlikte göz atalım. 

‘’Trabzonspor için daha iyi olması adına benim içinde ya da dışında olmam da önemli değil. Bugün ben varım, yarın başka biri olabilir. İlkeleri ve uygulamaları kulüp adına doğru koyamadığımızda sorunlar olabilir. Hiç kimse de sürekli görevde kalamaz. Değişikliklerle de kurumlar çökmez. Hatta belki daha iyi olur ve bunun için değişimler yapılır. Sorunlar vardır. Hepsi çözülür.Yeter ki arada, iyi niyet, samimiyet, güven, işin üstesinden gelebilecek enerji ve sağlık olsun. Ben şu anda, kendi adıma o enerjiyi ve sağlığı taşıdığımı hissetmiyorum. Bu durumumun kimseyle ilgisi yok" …

Sanki veda etmeye   daha yakın bir   anlayış sergileniyor bu açıklamada. Hemen ardından ise Trabzonspor Asbaşkanı sayın Nevzat Şakar’ın açıklaması   geliyor. Dilerseniz o açıklamanın da kısa bir özetine   göz gezdirelim:
 ''Şenol hoca Trabzonspor'dan hiçbir yere gidemez. Tekerlekli sandalyede de olsa gidemez. Trabzonspor'un ona ihtiyacı var. O da bunun bilincinde. Trabzonsporlular, hocalarını çok seviyor. Trabzonspor'a yapacağı daha çok hizmetler var. Transfer çalışmalarını da onun verdiği rapor doğrultusunda sürdürüyoruz. O da birkaç gün dinlenecek'' …
 
Güneş gidecek mi kalacak mı ? Bir hafta boyu yaratılan bu karmaşanın, amacı neydi ? Güneş’in bazı haklı serzenişlerinin veda biçiminde kamuoyuna aksettirilmiş olması ;   TFF ve disiplin kurulunun aldığı kararlar sonrası, Trabzon kentinde sinirlerin   daha da kabarması , yönetime olan öfkenin aşırı boyutlara ulaşmasına karşın, piyasaya ustaca sürülen  bir  Şenol Güneş   gündemi  miydi ?  Böylece bir haftadır Güneş’le ‘ yatıp kalkan’ kamuoyu oyalanıp;  gündem ‘Aman hocamız gitmesin’ şekline mi döndürüldü ? Ya da Güneş ve ona yakın olan yönetim içi ve harici kesimlerin,   hocamızla   ortak hareket etmesi sağlanıp, hem gündem değiştirmek   hem de Trabzonspor başkanı Sadri Şener’e karşı ‘Bak giderim ha’ denilerek teknik heyetin elinin güçlendirilmesi yolu  mu seçildi?  Yani   ‘Ben gidersem sende o koltukta biraz zor kalırsın’ mı denilmek istendi ? Ya da Güneş gerçekten gidiciydi ama   ‘büyük abiler’   son anda hocanın fikrini çelerek; ‘kulübün kendi ellerinden kaymasını’   böylece engellediler mi ? Bunları zaman gösterecek elbet!
 Şener ve Güneş’in   İstanbul görüşmesinde neler konuştukları, net değil. Kamuoyuna ‘Güneş devam ediyor’ şeklinde   aksettirilecek bilgi  dışındakilerin de çok gerçekçi olacağını sanmıyorum. Amaç ne olursa olsun lakin inandığım bir şey var! Bir haftadır yapılanların Şenol Güneş’in tek başına   ürettiği bir fikrin adımları  olduğunu düşünmüyorum.   Bazı kesimler ve bazı yöneticilerle birlikte atılan bir strateji olma ihtimalini daha yüksek ihtimal olarak görüyorum.   Kısacası bunun adı kanaatime göre ; danışıklı dövüştür’. Teknik heyet elini güçlendirmiştir. Başkana mesaj verilmiştir. Ancak asıl amaç olan gündemi değiştirip yeni bir gündemle taraftarın oyalanması süreci başarı ile atlatılmıştır. Kulübümüze  ve camiamıza özellikle de taraftarımıza hayırlı   olsun.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar