1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Güneş maçı yorumladı!
Güneş maçı yorumladı!

Güneş maçı yorumladı!

Şenol Güneş, ikinci yarıya kazanarak başladıkları için mutlu olduklarını ifade etti...

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ikinci yarıya kazanarak başladıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, “İkinci yarıya üç puan alarak, moral kazanarak, puan kazanarak güven tazeleyerek girmek istiyorduk. İlk yarıda 1- 0 öne geçtik.
Golü yiyene kadar iyiydik. Golü yedikten sonra kırılgan bir takım ortaya çıktı. Kaderine razı bir takım gibi oynadık ama golü bulunca rahatladık. Oyun şartları ne olursa olsun kazanılan üç puan bize mesafe aldırır. Kendi sahamızda yaşanılan kayıplar nedeniyle rahatsızlığımız vardı. Aynı zamanda Manisaspor’un da bize ters gelmesi vardı.

Üstünlüğümüz yoktu. Böyle de bir sıkıntımız vardı. Her şeye rağmen oyuncularımın gayretlerine teşekkür ediyorum. Oyuncularım biraz daha gayretliydi. Bazıları biraz da ekisk kaldılar. Sakatlık olmadan perfomansı istikrarlı bir şekildre devam ettirmesi için oyunculara ihtiyaç var. üç günde bir maç oynama sebebiyle izin verilmeyen bir takım olarak 11 gün bulduk. Onda da üç dört gün izin verdik. Aynı zamanda uzak yerlere giden oyuncularımıza ekstra izin verdik. Hazırlık kampımız kısa sürdü. O yüzden bazı oyuncluarımızın tempoları düşük oldu. Bazı oyuncularımız hiç oynatmadık.

Oyuncuların özellikle tam hazır olması için onlara o sağlıklı ortamı vermesi gerekiyor. İlk defa çalıştığımız oyunculardan fizik güçleri daha hazır olan oyuncuları ortaya koyduk. 4 – 5’ine dediler sonra üçüne aldılar. Biz hep onların dediğine uymak zorundayız. Antrenmanlara bakarak en iyi takımı sahaya sürüyoruz.  Sahadaki oyuncular diğer oyunculara göre daha hazırdı. Bunlar içerisinde hazır olmasına rağmen dalgalanmalar yaşayanlar oldu. Takımı taşıyacak oyuncuları oynatmaya çalıştık. Bazı oyuncuları kadroya alamadık.

Çünkü 1.5 gün antrenman yaptılar. Colman da çok yorgundu. Onda da bir olumsuzluk vardı. Hatta kadroya almayabilirdim ihtiyaç vardı ama aldım.  Federasyon konusunu konuşmayalım biz onlara uymaya çalışıyoruz” dedi.

Şenol Güneş, “Jaja konusunda sessiz kaldınız, bu konudaki düşünceniz nedir?” şeklindeki soruya, “Jaja gündemimizde yok. Ben transfer olduğu zaman oyuncuyu almış sayarım. O yüzden konuyu fazla irdelemeyelim” dedi.