1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Güneş Sarajevo Üniversitesi’nde!
Güneş Sarajevo Üniversitesi’nde!

Güneş Sarajevo Üniversitesi’nde!

Güneş'ten açıklama...

A+A-

 Teknik Direktör Şenol Güneş bugün Bosna’ya giderek Uluslararası Sarajevo Üniversitesi’nde etkinliklere katıldı. Güneş, etkinlik kapsamında ilk olarak IUS Footbal Club ile UnivercitySarajevo FC takımları arasında oynanan maçın başlama vuruşunu yaptı.

Üniversite yerleşkesini ve Saraybosna'yı gezen Güneş, gazetecilerin soruları üzerine, daha önce Türk Milli Takımı Teknik Direktörü olarak 2000 yılında Bosna Hersek'le dostluk maçı için Saraybosna'ya geldiğini belirterek, “Türkiye ve Bosna Hersek'in Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılamamalarının üzüntü verici. Türk Milli Takımı yeniden yapılanıyor. Hazırlık maçlarına baktığımızda, yeni kadro ve yeni hocayla başarılı olacağını umuyoruz. Şimdiye kadar hazırlık maçları gayet iyi geçti. Beklentimiz Dünya Kupasına katılması" dedi.

Şenol Güneş, Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılamayan Türk Milli Takımı'nın Dünya Kupası'na mutlaka katılması gerektiğini belirterek, Bosna Hersek Milli Takımı ile ilgili sorular üzerine de Yugoslavya parçalanmadan önce Bosna Hersek'ten birçok oyuncunun Türkiye'de oynadığını, Bosna Hersek'in mevcut ekonomik duruma rağmen çok sayıda iyi sporcu yetiştiren bir ülke olduğunu belirtti.

Daha önce Trabzonspor'dan ayrıldığında yerine başarılı teknik adam Boşnak Vahid Halilhodziç'in geldiğini, Safet Susiç ve Nejat Byediç'le iyi dostlukları bulunduğunu anlatan Güneş, Bosna Hersek'in Avrupa'da oynayan başarılı oyunculara sahip olduğunu belirtti.

Güneş, Türkiye'de devam eden "futbolda şike davasına" ilişkin sorular üzerine de şu ifadeleri kullandı: "Futbolda şiddet ve şike çok konuşuldu, hala da devam ediyor. Öncelikle bunlar bitmeli, futbol sahada oynanan bir oyun olarak kalmalı. Futbolun güzelliğini bozuyoruz. Biraz da endüstri olması ve işin içine para girmesi, futbolu kirletiyor. Umarım son dönemdeki bu sıkıntılar bize ders olur."

Ardından seminere katılan tecrübeli teknik adam, bu seminer sonrası katılımcılara ve öğrencilere imza dağıttı.