1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Güneş tarihi maç öncesi çarpıcı konuştu
Güneş tarihi maç öncesi çarpıcı konuştu

Güneş tarihi maç öncesi çarpıcı konuştu

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, kritik Lille maçı öncesinde Fransa'da takımın önemli isimlerinden Zokora ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarın oynayacakları Lille maçı öncesi maçın oynanacağı Lille Metropole Stadı'nda futbolcusu Zokora ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

 

Şenol Güneş, şu an itibariyle avantajlı konumda olduklarını ifade ederek, "Gruba başlarken bugünkü durumdan daha olumsuz bir görüntü çiziliyor ve bekleniyordu. Bugün itibariyle daha olumlu ve avantajlı durumdayız. Yarınki maçı kazanan takım gruptan çıkacaktır. Yani kazanan çok büyük iş başaracaktır. Lille berabere kalırsa belki gruptan çıkamayabilir ama biz çıkabiliriz. Başlarken de, bugün de tek düşüncemiz futbol oynamaktı. Bu konuda şu ana kadar iyi bir imtihan verdiğimizi düşünüyorum. Yarın da güzel futbol oynamak için her şeyi yapacağız. Biz mutlu olmak istiyoruz. bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz. Büyük bir emek verdik. Yarınki müsabaka seyir bakımından iyi bir maç olacak. Lille takım disipliniyle oynayan bir ekip. Seyircisi ve iyi bir hocaları var" diye konuştu.

Güneş, "Lille ile oynanan ilk maçta istediklerinizi yapabildiniz mi?" şeklindeki soruya ise, "İlk maçta Lille bizden daha iyi oynadı. İkinci yarı biz daha iyi oynadık. Sahamızda puan kaybetmiştik onu burada telefi etmek istiyoruz. Grubun en iyi futbol oynayan takımlarından bir tanesi ile karşılaşacağız" dedi.


"ŞU ANKİ DURUM BİZİ HİÇ ETKİLEMİYOR"

Bir Fransız gazetecinin, "Türkiye'de takımımızın adının bir takım olaylara karıştığını duyduk. Bu sizin motivasyonunuzu etkiliyor mu?" şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Güneş, "Bu durum bizi hiç etkilemiyor. Çünkü başından beri işleyen duruma bakıldığında, bizim dışımızda gelişen, bizi hiç ilgilendirmeyen, bizim dahil olmadığımız bir konu. Hoca ve futbolcu kadrosu olarak bu konunun tamamen uzağındayız. Dün de yoktuk, bugün de yokuz. Biz futbol oynayarak kazanılmasının yanındayız. Onun dışında hiçbir olay bizi ilgilendirmiyor. O yüzden yarın da aynı anlayışla futbol oynamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Yarın akşamki maçta sabırlı oynamaya çalışacaklarını da ifade eden Güneş, "Oyunun başında değil sonunda mutlu olmak istiyoruz. Yarınki maça iyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. Ama kötü de başlasak iyi bitirmek istiyoruz. Müsabakanın son düdüğüyle mutlu olmak istiyoruz. Lille'nin oyun karakteri belli. Hemen hemen hep aynı oynuyorlar. Her iki takımın da birbirine benzeyen tarafları var. Oyuncular aldıkları görevleri yerine getirirse sonucun hangi takımın lehine olacağı daha iyi belli olur" dedi.


ZOKORA: "ÖZGÜVENLE SAHAYA ÇIKACAĞIZ"

Trabzonsporlu futbolculardan Didier Zokora ise, yarınki maça çok iyi bir özgüven ile çıkacaklarını ifade ederek, "Hocamızın bizimle yaptığı konuşmalarda söylediği gibi takımımız adına tarihi bir maça çıkacağız. Önümüzde tarihi fırsat duruyor ve bunu değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Rakibimiz oldukça disiplinli bir takımdı. Ama biz Inter gibi bir takımdan 4 puan aldık ve bu özgüven bize yeter. Bu özgüvenle birlikte yarın akşam kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Lille'nin çok iyi bir ofansif gücü var. Rakibin etkili elamanlarına cevap verecek etkili elamanlarımız da var. Fransız basını bizi küçük gören ifadeler kullanmıştı ve 'Trabzonspor bu grupta figüranlık yapar' demişti. Biz de figüranlık için buraya gelmediğimizi gösterdik. Yarın akşam şimdiye kadar yaptığımızdan daha fazlasını yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Zokora, Burak'ın takıma çok ciddi katkılar yaptığını da ifade ederek, "Burak yarın farkını hissettirecektir" dedi.