1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gurbetçi Trabzonlulardan Almanya'ya Ermeni Tepkisi
Gurbetçi Trabzonlulardan Almanya'ya Ermeni Tepkisi

Gurbetçi Trabzonlulardan Almanya'ya Ermeni Tepkisi

Düren Trabzonlular Uyum Derneği...

A+A-

Düren Trabzonlular Uyum Derneği, Federal Meclisin 2 Haziran’da sözde Ermeni iddialarını oylama hazırlığına tepki gösterdi.

MERKEZİ Almanya’nın Düren kentinde olan Trabzonlular Uyum Derneği, beraberinde 6 STK ve 9 kız üniversite öğrencisiyle birlikte Federal Meclisin 2 Haziran’da yapacağı çirkin oylama öncesi bir deklarasyon yayınlayarak; “Almanya bu işlerden elini çek” mesajını verdiler.

 

Düren Trabzonlular Uyum Derneği başkanı Feyzullah Yurtsever ve yardımcısı Neşe Tozun: “Herkes önce kendi evinin önünü süpürmelidir. Türkiye’nin utanacağı bir tarihi yoktur. Ancak kendi tarihinden utanan Almanya kalkmış 2 Haziran’da sözde Ermeni iddialarını oylama hazırlığı içinde. Açalım arşivlerimizi gelsin tarihçiler araştırıp karar versin. Bu işleri politika malzemesi yapamamalıyız. Hele hele Almanya’nın bunu yapmaya hiç hakkı yoktur”dediler.

 

MAĞDUR AZERBAYSANLI SUZAN

 

1920’lerde ailesi Türkiye’ye göç eden Azerbaycan-Karabağlı Suzan Sidal: “Asıl katliamcı Ermenilerdir. Çokta uzağa gitmeye gerek yok. Hocalı katliamı daha hafızalarımızda duruyor. Ailemizin yarısı hala Karabağ’da yaşıyor” dedi.