1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti
Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti

Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Ümraniye'de esnafla gerçekleştirdiği sohbet sırasında gündemdeki gelişmeleri yorumladı ve CHP'nin geleceğe yönelik hedeflerini açıkladı.

A+A-

Gündeme ilişkin soruları da cevaplayan Tekin, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olduğuna ilişkin tartışmaları, ''Türkiye'nin gerçek gündemini ötelemeye yönelik" olarak değerlendirdi.

Tekin, aday adaylığını açıklayacağını, adayların şubattan önce netleşeceğini belirterek, ''90 yıllık bir siyasi parti, bugüne kadar hangi yöntemle adayını belirlemişse bundan sonra da aynı yöntemle adayını belirleyecektir. Ona hiç kimsenin tereddütü olmasın'' diye konuştu.

İstanbul'un en önemli sorunlarını da mülkiyet, ulaşım, altyapı, üstyapı, planlama ve estetik olarak sıralayan Tekin, sorunlara CHP iktidarıyla son vereceklerini iddia etti.Tekin, bazı internet sitelerinde kendisiyle ilgili haberlere ilişkin değerlendirmelerde de bulunarak, ''Evet, ben köylü çocuğuyum. Meydanlarda mal sattım, koyun sattım, ticaret yaptım, her türlü iş yaptım ama siyasette adam satmadım, bunu herkes böyle bilsin'' ifadelerini kullandı.

Gürsel Tekin, Anadolu'nun farklı şehirlerinden İstanbul'a kurbanlık getiren vatandaşların çeşitli sorunlar yaşadığını savunarak, bunların bir an önce çözülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

BAŞBAKANA HEDİYELİK BOĞA

Öte yandan aynı hayvan pazarında, Muş'un Korkut ilçesinden geldiğini söyleyen Kemal Arat adlı hayvan satıcısı başbakana hediye etmek istediği yaklaşık bir ton ağırlığındaki boğayı gazetecilere gösterdi. Arat, "Sayın Başbakanımız bizim memleketimizde herşeyi yaptı. Yollarımızı, okullarımızı yaptı, suyumuzu getirdi. Onun için bu danayı başbakana hediye için getirdik. Hediye edeceğim kendisine ancak ulaştıramıyorum" diye konuştu.