1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Habib Şen ismi ölümsüzleştirildi!
Habib Şen ismi ölümsüzleştirildi!

Habib Şen ismi ölümsüzleştirildi!

Habib Şen'in isminin verildiği hatıra ormanı düzenlenen törenle açıldı...

A+A-

 1461 Trabzon takımında oynadığı dönemde vefat eden, altyapı sporcusu Habib Şen'in isminin verildiği hatıra ormanı düzenlenen törenle açıldı.Ahmet Suat Özyazıcı Stadı'nda düzenlenen törende ilk olarak söz alan 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen, Habib'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Takım arkadaşları O'nu asla unutmadı.

Aralarındaki sohbetlerde sürekli ismini duyuyoruz. Biz de yönetim kurulu olarak Habib'in ismini hatıra ormanıyla yaşatmak istedik. Trabzonspor Kulübü yönetiminin büyük destekleriyle bunu gerçekleştirdik" dedi.
Futbol Koordinatörü Özkan Sümer, Habib'i çok küçük yaşta altyapıya dahil ettiklerini ifade ederek, "Habib dinamik, hayat dolu, yetenekli ve okulunda başarılı bir öğrenciydi. Profesyonelliğe adım attığı bir dönemde kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Ben inanıyorum ki şuan aramızda olsa kendisini başarılarından dolayı alkışlıyor olacaktık. Ayrıca kaybettiğimiz bir insanı ağaçla yaşatmak çok önemli bir düşünce. Planlamayı yapanlara çok teşekkür ederim" diye konuştu.


Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ise, "Gerçekten geleceğe yönelik büyük umutlar beslediğimiz bu genç kardeşimizin zamansız aramızdan ayrılması hepimizi fazlasıyla üzmüştür. Trabzonspor Kulübü olarak geçmiş değerlerimize vermiş olduğumuz önemin ve vefa duygusunun bir devamı olarak bu genç kardeşimizin ismini hatıra ormanıyla yaşatmak istedik. Habib bizim için sadece bir sporcu değil, büyüklerine saygılı, küçüklerini seven örnek bir kardeşimizdi. Bu vesileyle bir kez daha kendisine Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.


Habib Şen'in babası Hüseyin Şen de kendilerini yalnız bırakmayan Trabzonspor Kulübü'ne teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından ağaç dikimine geçilerek Habib Şen'i ismi ölümsüzleşti.