1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hacıosmanoğlu: "Bu ceza onurdur"
Hacıosmanoğlu: "Bu ceza onurdur"

Hacıosmanoğlu: "Bu ceza onurdur"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu TFF'yi hedef alan açıklamasının ardından aldığı ceza için “Böyle bir federasyonun verdiği ceza benim için onur madalyasıdır, boynumda taşırım” ifadelerini kullandı.

A+A-

Yer alan mesajda yazının anafikri, TFF ve uzantılarının adaletsiz tavırlar takınmasıydı. Konuyu hemen gündemine alan Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Hacıosmanoğlu’nu Profesyonal Futbol Disiplin Kurulu’na sevketmişti.

Önceki gün nihai kararı açıklanan Başkan 45 günlük hak mahrumiyeti cezası aldı. Böylelikle Başkan, ligin 19. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe deplasmanında takımını yalnız bırakacak.

‘Davamızdan dönmeyiz’

PFDK’nın kararını Fanatik’e yorumlayan İbrahim Hacıosmanoğlu, cezaya itiraz etmeyeceklerini belirtti.

Başkan, “Federasyonun verdiği cezaya kesinlikle itiraz etmeyeceğim. Böyle bir federasyonun verdiği ceza benim için onur madalyasıdır boynumda taşırım. Adalet sıfatını kaybetmiş neye hizmet ettiği belli olmayan bir camia bize ceza veriyorsa demek ki doğuları söylüyoruz. Onları rahatsız edip onlar da bize ceza veriyor. Bu nedenle de bir itirazımız söz konusu olmayacak. Yine ceza verecekler diye doğru bildiklerimden asla vazgeçmeyeceğim. Bize bir bedel ödetmeye çalışıyorlar, konuşmamızı istemiyolar ama davasından Trabzonsporluları asla geri döndüremeyecek” dedi.