1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hacıosmanoğlu “Kaçmıyoruz“
Hacıosmanoğlu “Kaçmıyoruz“

Hacıosmanoğlu “Kaçmıyoruz“

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulunun kongre kararı alma yönünde oylama yaptığı şeklinde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Ben bırakmak istedim ama yönetim kurulundaki arkadaşlarım devam etmek istedi. Onların bu sözüne aksi bir karşılık veremedim ve devam ettim" dedi. Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın ile kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Hacıosmanoğlu, Yargıtay'ın, Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun görev süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin genel kurul kararını iptal eden yerel mahkeme kararını onamasıyla ilgili hukuki sürecin sonuna kadar gideceklerini belirterek, "Genel kurulun iradesinin üstünde bir irade yok. Biz 2013'te seçime gittiğimizde de 6 aylık süre vardı. Bunu 2.5 yıla çıkaralım diye bir talepte bulunmadık. Önümüze koydular, biz de 'hayır' demedik. Genel kurul salonunda da geçici maddenin nasıl onaylandığını herkes gördü ama orada bir kargaşa oldu. O anki divan başkanlığının yetersizliğinden kaynaklanan bir olumsuzluk ortaya çıktı. Sonra da iki üye arkadaşımız, bu konuyu mahkemeye taşıdı" dedi.

'Karar verin' dedim

Yönetim kurulunda seçim olsun mu olmasın mı, yönünde oylamalar yapıldığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Hacıosmanoğlu, "Seçim veya istifa olsun mu şeklinde bir oylama yapılmadı. Ben bütün arkadaşlara ayrılmak istediğimi söyledim, 'kararınızı verin' dedim. O arkadaşlar devam etmek istediklerini söylediler. Onların 'devam edeceğiz' sözüne aksi bir karşılık veremedim, devam ettim" dedi

KAÇMIYORUZ

Kendileri için 'sandıktan kaçıyorlar' dendiğini dile getiren başkan Hacıosmanoğlu, "Sandıktan kaçtığımız yok. Seçim kazandığımızdan daha güçlü durumdayız. Seçimi nasıl kazandığımızı da Trabzon'da herkes biliyor. Seçim günü geldiği zaman da Cenab-ı Allah nasip edecek, planlamalarımızın bizi nereye taşıdığını da gayet iyi biliyoruz. Zamanı geldiğinde sandık sevdalılarına Trabzonspor sevdalılarının gerekli cevabı vereceğine inanıyorum. Onun için sonuna kadar görevimizin başındayız, hedefimiz Trabzonspor'u layık olduğu yere taşımak" ifadelerini kullandı. Hacıosmanoğlu, hiçbir zaman başkanlık gibi bir havasının olmadığını belirterek, "Egosu olmayan bir insanım. Geldiği yeri bilip sokakta insanlarla beraber yaşayan bir insanım. Trabzonspor başkanı değilim, burada çalışan personel de bunu bilir. Şehirde 3 cenazeye, 1 açılışa katıldım. İstanbul'dan gelen bazı arkadaşlar 'sana bu kadar sevgi olduğunu bilmiyorduk' dediler. Trabzonspor başkanı değil, samimi sevdalılarının hizmetkarıyım. Elbette ki çatışma içinde olduğumuz insanlar oluyor, benim tercihim değil. Onu tercih eden insanlara biz de karşılık veriyoruz. Bizi yakından tanıyan insanlar çok iyi biliyor, yoksa hiçbir zaman çatışmadan yana bir insan değilim. Ama benle, bizle uğraşan insanlar varsa eyvallah diyecek halimiz yok" değerlendirmesinde bulundu.