1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hacıosmanoğlu'ndan dobra sözler!
Hacıosmanoğlu'ndan dobra sözler!

Hacıosmanoğlu'ndan dobra sözler!

İşte detaylar…

A+A-

 Trabzonspor'da seçime sayılı günler kala adaylığını basın önünde açıklamayan İbrahim Hacıosmanoğlu, bugün delegelerin katılacağı dev toplantıyla adaylığını açıklıyor.

19 Mayıs Spor Salonu'nda delegeleri davet ederek basın karşısında adaylığını açıklayacak olan İbrahim Hacıosmanoğlu, projelerini ve yönetim kurulu listesini sunacak.

Kapalı spor salonunda görsel şov yapacak olan Hacıosmanoğlu salonda büyük bir kalabalık tarafından bekleniyor. Eski yöneticiler de salondaki yerini aldı.

Dev ekranda gösterilen herkes sustu o susmadı yazısı büyük alkış aldı.

Hacıosmanoğlu alkışlarla salona geldi.

Büyük başkan sloganlarıyla kürsüye gelen Hacıosmanoğlu, yaklaşık 2 bin kişiye konuşuyor. Hacıosmanoğlu, "Düzeni değiştirmek için göreve geldim. Düzenin adamı olmayacağımı söyledim. Yine söylüyorum bu düzeni değişeceğiz. Aday listemi tanıtım törenini bu salonda yaptım çünkü ben buradan sizlerin oylarıyla Trabzonspor başkanlığına gittim. Yine sizlerle kucaklaşarak, yüzleşerek bu salonda bir arada olmayı tercih ettim"

"Çok büyük zorluklara rağmen tarihinde Trabzonspor iki kez üst üste Avrupa Kupalarında çok başarılı işler üretti. Seçildiğimizden itibaren bizi çalıştırmamak için her şeyi yaptılar. Sözde bunlar Trabzonspor’un ağabeyleri. Bunlar abi değil, bana göre haindir. Kayyum yaygarası koparıp, yabancı futbolcularımızı telaşa sürüklediler. Soruyorum; Bu nasıl Trabzonsporluluk!”

Bu camianın ağabeyleri şike davasında bizi yalnız bıraktıkları gibi verdiğimiz haklı mücadeleden dolayı da neden kavga ediyorsunuz diye bizi eleştirdiler.

Biz Avni Aker’in son yılında şampiyon olalım dedik ve bu amaçla yola çıktık. Bu nedenle federasyona da önemli arkadaşları yerleştirip, yakın olmak istedik. Bu çok zor bir karardı. Şahsi egolarımı tatmin edecek olsaydım böyle yapmazdım.

Camiamızdan eleştiri alacağımı bile bile sırf Trabzonspor menfaatleri için o federasyona destek verdik. 

İlk 4 hafta 10 puan aldığımızda müdahale yoktu. Güçlü ve iyi bir takım olduğumuz görüldüğünde ta ki 12. Haftaya kadar 7 hafta boyunca üzerimize operasyon yapıldı. 

“Trabzonspor’u Hacıosmanoğlu’nun elinden kurtaralım” diyenler, el ele verip operasyon yaptılar. Ben bırakırım. Çünkü Trabzonspor sevdam için bırakırım. Peki bugün Trabzonspor’a operasyon yapan ihanetçiler, bu ihanetlerinin ardından hangi sevda ile Trabzonspor’a hizmet edecekler.

Camiamızın içerisindeki işbirlikçiler ne yazık ki Trabzonspor’a değil, şike davasındaki mücadele verdiğimiz insanların değirmenine su taşımışlardır. Bu kongreye başarılı bir takımın başkanı olarak gitmeyebilirim, seçimi de kaybedebilirim, zannetmesinler ki bu operasyonları yapanları bilmiyoruz. O operasyonu yapanların işbirlikçilerini de biliyoruz.

Bu operasyon aslında bize yapılmıyor. Trabzon şehrine yapılıyor.

Trabzonspor sevdalılarının haysiyet, şeref ve onuru ile oynayacaksınız, ondan sonra ben Trabzonsporluyum diyeceksiniz.

SOYLU’YU ELEŞTİRDİ!

Bu şehrin siyasetçilerine hiç anlam veremiyorum. Faruk Özak gidiyor, yeni Faruk Özaklar geliyor. Trabzonspor’a müdahale etmeyi kendilerine görev sayıyorlar. Oysa bu şehirden birçok genel müdürlükler, bölge müdürlükleri gidiyor. Bunlarla ilgilenmiyorsunuz. Sizin asıl işiniz o!

KENDİ KADERİMİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KADERİNE BENZETİYORUM

Sadri Şener döneminden kalan borçların faizi 70 trilyon. Yaklaşık dolar kur farkından dolayı da 70 trilyon civarında bir borç eklendi. Yaptığımız transferlerle de bizim dönemimizde oluşan toplam borç 200 trilyonu buldu. Bugün borç 400 trilyon civarındadır. Yaygara koparıp bunu 600 trilyon gösteriyorlar. Bu yalandır. Kendi kaderimi Sayın Cumhurbaşkanımızın kaderine benzetiyorum. Hizmetlerine karşılık Avrupa’ya ayak uyduranlar onu çok karaladı. Bugün aynı şey bizim camiamızda bana yapılıyor.

ŞENER DÖNEMİNDE 15 BİN KOMBİNE BİZİM DÖNEMİMİZDE 2 BİN KOMBİNE

Soruyorum Trabzonspor sevdalısı olduğunu iddia eden ağabeylere, ‘Benden önceki başkanın döneminde valilik ve belediye 15 bin kombine satarken, bizim dönemimizde 2 bin kombinelik bile katkı sağlamadılar. Bu hangi Trabzonsporluluk anlayışına sığar.

BİRLİK İÇİN SAMİMİ DEĞİLLER!

Birliktelikten bahsedenlerin tek amacı Hacıosmanoğlu’nun gitmesidir. Onların birliktelik gibi bir derdi hiç olmadı. Keşke onlar birliktelik adına sahaya gerçekten inmiş olsalar ve omuz omuza verselerdi de, biz de bir kenara çekilip o birlikteliğe destek olsaydık. Ama şerefimle söylüyorum. Onların dertleri hiçbir zaman birliktelik olmadı. Tek düşündükleri şey Hacıosmanoğlu gitsin oyuncak bize kalsın”

Allah bana nasip etti başkan oldum. 2,5 yıl içerisinde hiç kimse diyemez ki, İbrahim Hacıosmanoğlu şahsı adına bizden bir şey talep etti!

Halen çatı adaydan bahsediyorlar. Yeni üyelere mahkeme oy kullandırmayacağı için bayram havası yaşıyorlar. Ama bilsinler ki 3 bin’in üzerinde beni desteklemeye hazır delege arkadaşlar var.

Benim Soyadımı taşıyan yaklaşık 150 delege var. Bundan korkuyorlar. Korkmanıza gerek yok. Çünkü 2 bin’in üzerinde soyadı farklı olan benim daha nice kardeşlerim var.

İŞTE HACIOSMANOĞLU’NUN YÖNETİM LİSTESİ;


Ali Uzunay-İşadamı

Fahrettin Çebi-Araklı Çay Fabrikası Müdürü

Şener Kapıcıoğlu- Dünya Göz Hastaneleri Ortağı

Nevzat Kaya-Muş ağası

Resul Kalkan-Paris’te işadamı, inşaatçı

İbrahim Coşkuner-Eski başkan Mustafa Günaydın’ın yeğeni-işadamı

Kadem Çakıroğlu-Trabzon Skoda bayii sahibi

Köksal Güney-Doktor

Osman Necip Sevinç-Trabzon büyükşehir belediyesi eski başkan yardımcısı

Ömer Yeşilyurt-avukat

Mehmet Karaoğlu-Ak parti belediye meclis üyesi

Hakan Gedikli-İadamı

Ali Haydar Baş-İşadamı, müteahhit

Mehmet Terzi-işadamı

Fazlı Çilingir-Mali müşavir

Muammer Şahin

Göksel İnan

İrfan Altuner

Süleyman Sadıkoğlu-Başkanın ifadesiyle Volkan Canalioğlu’nun önerdiği isim