1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hacıosmanoğlu'nu UEFA'ya şikayet ettiler!
Hacıosmanoğlu'nu UEFA'ya şikayet ettiler!

Hacıosmanoğlu'nu UEFA'ya şikayet ettiler!

Ermeni asıllı Türk vatandaşları, Trabzonspor başkanını "Biz Rum takımı mıyız, Ermeni takımı mı, İsrail takım mı" ifadeleri nedeniyle UEFA'ya şikayet etti.

A+A-

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe'nin CAS davasını yorumlarken sarf ettiği sözler UEFA'ya taşındı. CHP'nin Sarı-Lacivertlileri ziyaretini eleştirirken kullandığı "Onların takımları Fenerbahçe de, Trabzonspor Rum takımı mı? Ermeni takımı mı? İsrail takım mı? Demek ki Trabzonspor sizin takımınız değil..." ifadeleri mektup aracılığıyla UEFA'ya şikayet edildi. Ermeni asıllı Türk vatandaşları S.A, ve R.A ve N.U'nun imzalarını taşıyan mektupta özetle şöyle denildi:

"İlkelerinizle çelişiyor"

"Kendisi Rum, Ermeni ve İsrail takımları hakkında ırkçı sözler sarf etmiştir. Türk ve Ermeni kökenli vatandaşlar olarak sizlerin ırkçılık ve ayrımcılık konularındaki hassasiyetinizi biliyoruz. Hacıosmanoğlu'nun bu yorumlarının taraftarlar ve futbolcuları kapsamadığına güçlü bir şekilde inanıyoruz. Kendisine gerekli yaptırımların derhal uygulanmasını rica ederiz. Çünkü bu ifadeler UEFA'nın ayrımcılık, ırkçılık karşıtı, bununla birlikte dostluk ve barış yanlısı ilkeleriyle, UEFA'nın prensipleriyle çelişki içindedir."

Çalışmalar sürüyor

Diğer yandan UEFA'ya benzer şikayet mektuplarının gönderilmesine devam edileceği belirtildi. Konuyla ilgili olarak sosyal medyada çalışmalar sürüyor. Şimdi özler UEFA'nın ceza talepleri karşısında alacağı tutuma çevrildi.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ