1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Hafta sonu hava nasıl olacak?
Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak?

A+A-

Hafta sonu için plan yapmayı düşünenler hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor. İşte meteoroloji müdürlüğünden alınan son hava durumu bilgileri...

 

Meteoroloji'den sıcaklık müjdesi geldi. Yurt genelinde sıcaklıklar 6 derece birden artıyor. Hafta sonu ise Türkiye genelini güneşli bir hava bekliyor.

 

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Rize'nin doğusu ile Artvin çevrelerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ve Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi, iç ve doğu kesimlerde don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer kesimlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

ZİRAİ DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Karadeniz'in ve Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde hafif, yer yer orta, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli zirai don olayı beklenmektedir. Tarımsal faaliyetler ve Seracılık ile uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.