1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Haftasonu hava yağmurlu mu?
Haftasonu hava yağmurlu mu?

Haftasonu hava yağmurlu mu?

İşte yanıtı...

A+A-

14 Kasım Pazartesi gününden itibaren sıcaklıklar Batı illeri başta olmak üzere yurt genelinde düşecek. Yeni haftada İstanbul hava durumu için önemli bir değişiklik yaşanmayacak ama Doğu'da kar yağışı tekrar başlayacak. Bu kez kar yağışı Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'da görülecek.

 

İSTANBUL HAVA DURUMU SICAKLIK AZALIYOR

 

İstanbul hava durumu yeni tahminlere göre sıcaklık azalıyor. Bugün sağanak yağışlar gün içinde yer yer etkisini arttıracak. Yeni haftada sıcaklık değerleri biraz düşse de önemli bir değişiklik olmayacak.

 

DOĞU'DA BUZLANMA UYARISI

 

Rüzgarın; Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Orta Karadeniz'de güney yönlerden kuvvetli (30-60 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'da sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

SICAKLIKLAR AZALIYOR

 

Batı kesimlerde sıcaklıklarda yağışla birlikte 3 ila 7 derecelik düşüş bekleniyor.

 

Cuma günü batı kesimlerde yağışlı hava hakim. Yağışlar alanını daraltıyor. Marmara, Kıyı Ege ile Zonguldak, Bartın çevrelerinde yağış etkili olacak.

 

Doğu bölgelerde buzlanma ve don ile birlikte olan sis hadisesi devam ediyor.

 

Cumartesi Marmara'nın batısında Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir çevrelerinde yağış beklentisi var. Ankara'da hafif bir yağmur geçişi var.

 

İstanbul'da bugün ve yarın aralıklı sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Cumartesi günü çok bulutlu hava hakim.

 

İzmir'de bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

 

BU İLLERE KAR GELİYOR

 

Meteoroloji'nin internet sitesinden alınan hava tahmin haritasında göre, 14 Kasım Pazartesi günü,  Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'da kar yağışı bekleniyor.