1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. HAK EDİLMEMİŞ BİR KUPA BANA BATARDI!
HAK EDİLMEMİŞ BİR KUPA BANA BATARDI!

HAK EDİLMEMİŞ BİR KUPA BANA BATARDI!

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener,şike süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu...

A+A-

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener,şike süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. UEFA Disiplin Kurulu'nun kararı geciktirmesinin ardından Şener, FIFA’ya şikayet etti. Açıklamasının devamında manalı sözler söyledi. Şener, “Müzemde bana ait olmayan bir kupa olsa bu bana batardı. O müzenin sokağından geçmezdim” diyerek, bu konudaki mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzon’da Kanal Mavi ekranlarında yayınlanan ‘Bire 1 Futbol’ programına yaptığı açıklamalarda çarpıcı konulara değindi.

Yeni teknik direktör Tolunay Kafkas’ın iddialı bir teknik adam olduğunu vurgulayan Şener, “Tolunay genç bir arkadaş, iddialı, futbol konusunda çok iyi eğitim görmüş. Bunlar benim kriterlerim. Dört kişilik ekibi var. O ekip kendisiyle dolaşıyor. Bu çok önemli. Hepsi TFF’den istifa edip geldi, bunlar artıları. Agresif tarafları çok, bu da benim hoşuma gidiyor. Biçim futbolcularda biraz dağınıklık vardı, bizimkilere biraz o tip lazımmış. Kadro da bu dedik, o konuda bir sıkıntısı yok. Bir de hoca izleme komitesini lağvetmemizi istedi ve ettik. Çünkü kendisinin çok geniş bir portföyü var, eğitim almış. Bundan da faydalanma imkanımız olacak” dedi.

“BORDO-MAVİ ATKI TAKMASINLAR”

Şike sürecinde kendisini yalnız hissettiğini aktaran Şener, “Ben yalnız da olsam kalabalıkta da olsam bildiğim doğruyu aynen söylerim, bir beklentim yok, hele bu saatten sonra. Siyasi arkadaşların çoğunu tanıyorum. Herkes önce haklı olarak kendi geleceklerini düşünüyor. Mebusluğu çok seviyorlar, ‘halka hizmet’ cümlesi ile onu kapatmaya çalışıyorlar. Kimseyi ayıplamıyorum. Belki genel başkanları bizi çok sevmeyebilir. Ona saygı duyuyorum. Ama seçim zamanı geldiği zaman bordo-mavi atkıyı takmasınlar” diye konuştu.

“YABANCI HAYRANLIĞIMIZ YOK”

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, yabancı hayranlığı içinde olmadıklarının altını çizerek, “Trabzonspor için birincisi, kafada mücadele etme mecburiyeti var. İkincisi, Trabzonspor’un özelliklerinden dolayı yerel oyuncularla başta olmayı tercih ediyoruz, yerel oyuncu bulamadığımız için üçüncü maddeye geçiyoruz o da yabancı oyuncuya. Yerel oyuncuyu da a-b diye ayırıyoruz. Trabzon dışından alabileceklerimiz çıkıyor. Biz aday olunca 5-10 milyon Eurolara çıkıyor. Bir de Trabzon içinden olanlar çıkıyor. Onların da hemen olmuyor. 1461 Trabzon’un kuruluş gerekçesi oldu. Oradan yetişenlerden bir iki tane aldık kadroya, bir iki tane de Haziran’da alacağız. Hayran değiliz, mecburiyetten. Yabancıya gidiyorsun 2-3 taksit yapıyor sana, yerliye gidiyorsun, en fazla 8-10 ay yapıyor. Koyun kendinizi benim yerime. Kulübün de bir ödeme planı var. Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde olduğundan dolayı sanıyorum bu transferleri yapıyor. Ama kombinelerini de satıyor, 52 bin satıyor. Biz de satmıyoruz. Artı taraftar grupları da küsüyor. Yakında biletleri de 3 lira 5 lira yapacağız” şekliden konuştu.

“BİZİM TAKIMIN ÖZELLİKLERİNİ BİLGİSAYARA KOYSAN ŞAMPİYON ÇIKAR”

Şener, güçlü bir takım olduklarına değinerek, “Ben heyecanlıyım. Çünkü ‘al al al’ baktım olmuyor bir daha ‘al al al’ bir şey olmuyor. Başka bir şey yapalım dedik. Benim şöyle bir iddiam var; futbolcuların özelliklerini bilgisayara koysan, şampiyon çıkar. Niye çıkmıyor, onu bulamıyoruz ama bulmaya çalışıyoruz. Hepsi milli oyuncu. Niye işte onu bilsem ben hoca olurdum zaten. Ama hocalar bilecek. Ama psikolojiktir diye tahmin ediyorum. İnşallah şimdi hepsi hallolur. Yoksa, Yılmaz Vural ‘Trabzonspor’a üzüldüm’ diye demeç veriyor. Ne kadar ayıp bir demeç. Senin öyle bir yetkin yok. Trabzonspor’a bir tek ben üzülürüm” açıklamasını yaptı.

“UEFA’YI FİFA’YA ŞİKAYET ETTİK”

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener şike süreciyle ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Tahkim Kurulu’ndan gerekçeli kararı bekliyoruz. Ondan sonra 20 günlük bir süremiz var CAS’a müracaat etmek için. Bizim evraklarımız her şeyimiz hazır. Bizim Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) hem UEFA’ya hem de FIFA’ya şikayeti ettik. Ayrıca UEFA’yı disiplin kurulunun kararı geciktirmesinden ötürü şikayet ettik. İsviçreli avukat grubu yaptığı müracaatı. UEFA Disiplin Kurulu karırı durmadan geciktiriyor. UEFA Bir karar verirse o kararı çabuklaştırma açısından Başbakan’a gidilir söylenebilir. Hakkım olmayan bir şeyi gidip istemem. Hakkım olmayan bir şeyi müzeyi koyar mıyım? O müzenin sokağından geçemem. İçerde bana ati bir kupa olsaydı batardı bana. Anadolu Kulüpleriyle ilgilenmiyorum. Bakıyorsunuz bizlerde sessiziz. Trabzon’un Türkiye’ye yayılmış bir sürü ileri gelenleri var onlarda bu şike sürecinde sessiz kaldı. Bu sürece direnmek kolay bir iş değil. Bu direnmek kabadayılıkla olacak bir iş de değil. Çok akıllı zekalı olmak lazım biraz uzun nefes işi. Arada bir oflarsın-puflarsın ama mücadele etmen lazım. Kendi boyumuza göre ciddi paralar harcıyoruz.”