1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hakkari'de eylemler durmak bilmiyor
Hakkari'de eylemler durmak bilmiyor

Hakkari'de eylemler durmak bilmiyor

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına saldırıp, bir ilköğretim okulu'nuda ateşe verdiler

A+A-

BDP Hakkari il örgütü eylemleri sürdürüyor. Dün gece geç saatlere kadar süren eyleme güvenlik güçleri müdahale etti. Dağılan gösterici grup Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına taş ve molotofkokteylli saldırıda bulundu. Daha sonra binaya giren göstericiler malzemelere zarar vermeyi ihmal etmedi.

Aynı şekilde bir İlköğretim Okulu'nada saldıran göstericiler, önce bekçiyi darp etti, sonrada okul anahtarlarını alıp içeri girip binayı ateşe verdi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Zemin katında büyük çapta hasarın oluştuğu okulda eğitime ara verilirken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Sabah saatlerinde okula giden öğretmen ve öğrenciler ise eğitime ara verilen okuldan ayrılmak durumunda kaldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sena Yakut, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde okula saldıran bir grubun, kendilerine karşı koymaya çalışan bekçiyi darp ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Grup, tartakladıkları bekçinin yanındaki anahtarı alıp okulun kapısını açarak içeri giriyor ve alt katı ateşe veriyor. Güvenlik güçleri okulda incelemelerde bulunacak. Yapılan incelemenin ardından okul tadilattan geçirilerek yeniden eğitime açılacak.''

Okullarının bu yıl 3 kez kundaklandığını vurgulayan öğrenciler ise, 'Eğitim hakkımız söke söke alırız' şeklinde slogan attı.