1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Halil Şanlı bugünkü Trabzonspor’u masaya yatırdı…
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Halil Şanlı bugünkü Trabzonspor’u masaya yatırdı…

A+A-
 ACİL VE KARARLI ADIMLAR

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Gelinen noktada takımın ortaya koyduğu görüntü  iç açıcı, umut verici  olmaktan uzak. Zamanla bir çok şey elbette oturacak ve daha iyi olacak. Fakat yine de bugünkü tablo gönülleri yeşertecek türden değil.

İKİ TAKVİYE YETMEZ

Dost acı söyler misali, Trabzonspor sevdalısı olarak iş işten geçmeden acı gerçekleri söylemek durumundayız. Transfer bittikten, lig başladıktan sonra uyarı da bulunmanın bir anlamı olmayacak. O sebeple Trabzonspor kurmayları sesimize kulak vermeli. Takımın sadece stoper ve forvete değil, kanımca ilaveten sol bek ve  açığa da ihtiyacı vardır.

CONSTANT VE EKİCİ

Kendimizi kandırmayalım! Kalitesi tartışılmayacak, bir o kadar  istikrarsızlığı gözler önünde olan Constant’tan sol bek olmaz! Musa Nizam’la sol savunma hattı kapatılamaz! O nedenle sol savunmaya çelik gibi bir transfer yapılmalı. KevinConstant ise bana göre yanlış alanlarda kullanılıyor. Yine şahsi tecrübelerime ve bakış açıma göre bu oyuncu forvet arkası ve serbest adam pozisyonunda oynatılmalı! Mehmet Ekici ise sağ veya sol açık gibi değerlendirilirse takımın gücüne daha fazla pozitif güç katılacağını düşünüyorum. Mehmet’in sağ veya sol açık oynatılması durumuna göre kurmaylar diğer kanata da bir oyuncu takviyesi yapmalıdır. Zira bugün elimizde bulunan kanat isimlerinden Erkan, Yusuf, Sefa hatta zaman zaman kanat oynayan Özer gibi isimler asla aranan kan, derman olacak ilaç görünümünde değildirler.

ÜÇ İSİM SATILMALI

DÖRT İSİM ALINMALI

Sayın Hurma ve ŞotaArveladzeye, hatta başkan Hacıosmanoğlu’na sesleniyorum. Waris’in taliplisi varsa hemen paraya dönüştürülmeli. Erkan Zengin, Sefa Yılmaz gibi iki isim vakit kaybedilmeden alıcıları varsa derhal verilip kaynak yaratılmalı. Bu üç oyuncunun gelirleri ile forvet ve stoper takviyesine ilaveten, en az bu iki mevki kadar önemli sol bek ve açık transferleri yapılmalı. Kısacası üç oyuncu gönderilip dört önemli takviye yapılmalıdır.

BEKLENMEMELİ! ACELE ADİLMELİ

Uyardığımız konular muhakkak dikkate alınmalıdır. Aksi halde yeni sezonun hüsran olarak tecelli etmesi yüksek ihtimal dahilindedir. Mehmet kanatların birinde, Constantforvet arkası serbest oynamalı. Erkan, Sefa, Waris satılıp, ekonomi ile fazla oynamadan stoper, sol bek, sol veya sağ açık, forvet takviyesi acilen yapılmalıdır. Bu işler zor mudur? Kanımca hayır! Bilgi ve becerisi olan için çok zor olmasa gerek. Bu konuda kurmayları iyi düşünmeye ve acil adımlar atmaya davet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar